Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w polsce
08.11.2010 13:54

Polacy przestali się bać utraty pracy

Aż 72 procent z nas uważa, że może znaleźć porównywalną w ciągu pół roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pressmaster/Dreamstime)

Jedynie 8 procent Polaków ocenia ryzyko utraty pracy jako duże. 72 procent uważa natomiast, że może znaleźć porównywalną, a 81 procent - zupełnie inną w ciągu pół roku - wynika z badania _ Monitor Rynku Pracy _ agencji Randstad, które w Polsce przeprowadzono po raz pierwszy.

Z badania wynika, że Polacy czują się coraz pewniej na rynku pracy. Obie wartości, uzyskane w odpowiedzi na pytanie o szanse na znalezienie nowej pracy przekraczają łączne wyniki dla wszystkich badanych państw (odpowiednio 69 proc. oraz 75 proc.).

_ - Znacząca większość polskich pracowników (92 proc.) widzi potrzebę inicjatywy w rozwoju zawodowym po swojej stronie, jednak jednocześnie oczekuje pełnego wsparcia pracodawcy (94 proc.) Nieco częściej niż co drugi ankietowany (54 proc.) deklarował, że takie wsparcie faktycznie odczuwa _- wynika z badania.

*Odpowiedzi ankietowanych *odsłaniają wysoką dynamikę rotacji na polskim rynku pracy. Niemal 1/3 badanych jest zatrudniona u obecnego pracodawcy nie dłużej niż 2 lata, aż 17 proc. badanych zmieniło pracę w okresie ostatniego półrocza.
Z kolei indeks mobilności dla Polski wyniósł w III kwartale 105 pkt, wobec średniej na poziomie 102 pkt dla wszystkich badanych krajów. Indeks ten odzwierciedla przewidywania pracowników co do prawdopodobieństwa zatrudnienia u innego pracodawcy w kolejnych 6 miesiącach.

_ Monitor Rynku Pracy _ jest kwartalnym badaniem ankietowym realizowanym w 26 krajach Europy, Azji, Australii i obu Ameryk. Badanie po raz pierwszy przeprowadzono w 1 kwartale 2010 roku, Polska dołączyła do projektu w 3 kwartale 2010 roku. Badanie jest realizowane poprzez ankiety wypełniane on-line przez respondentów w wieku 18-64 lata, pracujących minimum 24 godziny w tygodniu (z wykluczeniem samozatrudnionych).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t77994.jpg ) ] (http://praca.money.pl/cv/artykul/jak;napisac;cv;piec;rad;ktore;zwieksza;twoje;szanse,48,0,692784.html) Jak napisać CV? Pięć rad, które zwiększą Twoje szanse Pozytywna ocena naszego CV to wstęp do udanej rekrutacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t41074.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/kolejna;fala;emigracji;ekspert;polacy;wroca;na;wyspy,150,0,705174.html) Kolejna fala emigracji? Ekspert: Polacy wrócą na Wyspy Przyczyną ma być odbicie brytyjskiej gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://praca.money.pl/rekrutacja/artykul/jak;skutecznie;szukac;pracy;w;internecie,150,0,692118.html) Jak skutecznie szukać pracy w internecie Internet jest i na długo pozostanie, podstawowym narzędziem poszukiwania pracy. Wciąż jednak wielu spośród kandydatów nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości
Tagi: bezrobocie w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz