Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy robią karierę polityczną za granicą

0
Podziel się:

Coraz częściej Polak za granicą to szanowany lekarz, pielęgniarka, albo właściciel salonu fryzjerskiego, indywidualny trener fitness i aktywny polityk.

Polacy robią karierę polityczną za granicą
(mrlins/CC/Flickr)

Nie tylko polski hydraulik może zrobić karierę za granicą. Polak to nie tylko sprzątacz, budowlaniec, czy pracownik fizyczny. Coraz częściej Polak za granicą to szanowany lekarz, pielęgniarka, albo właściciel salonu fryzjerskiego, indywidualny trener fitness i aktywny polityk.

Eliza Roszkowska Oberg - to jedyna Polka, która jest posłanką w szwedzkim parlamencie - Riksdagu. Karierę polityczną rozpoczęła 10 lat temu. Kiedy przyjechała do Szwecji zaczęła uczyć się języka i interesować jak żyje społeczeństwo i co mówią politycy. Oceniła, że to co się dzieje trzeba poprawić, dlatego zaczęła angażować się politycznie i została członkiem partii.

_ - Droga do szwedzkiego parlamentu nie jest łatwa _- podkresla Eliza Roszkowska Oberg. _ - Wymogiem kandydowania jest posiadane obywatelstwa, potem trzeba pokazać, co się potrafi _ - mówi Polka. Przeprowadzkę do Szwecji planowała, ponieważ wyszła za mąż za Szweda. Wyjechała z Polski w 2002 roku.

Eliza Roszkowska Oberg jest członkiem Umiarkowanej Partii Koalicyjnej -Moderatorów. Jej zdaniem, to że znalazła się w parlamencie to zasługa ciężkiej pracy, aktywności i umiejętności przekonywania do swoich racji. _ _

_ - Politycy szwedzcy są bardzo zaangażowani w problemy Europy i całego świata i być może mają różne metody i różnią się poglądami, ale działaja na rzecz poprawy sytuacji _- zaznacza parlamentarzystka.

Eliza Roszkowska Oberg ma podwójne obywatelstwo, polskie i szwedzkie, jest członkiem największej partii zwanej popularnie konserwatystami. Zajmuje się między innymi problematyką komunikacji elektronicznej i rozwojem sieci internetowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Tylu Polaków popiera plan Gowina. Sondaż 65 proc. respondentów CBOS - głównie młodzi ludzie - jest za deregulacją i ułatwieniem dostępu do zawodów.
Dla nich jest praca. Kończyli te kierunki 78,6 proc. osób, które ukończyły krakowską Akademię Górniczo - Hutniczą w 2011 r. ma zatrudnienie.
Tu znajdziesz pracę, bo brakuje im ludzi W całym kraju zaledwie 18 osób ma uprawnienia do wykonywania takiej pracy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)