Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
świadczenia medyczne
21.11.2005 16:19

Polacy są gotowi dopłacać do leczenia

88 procent Polaków gotowych jest zgodzić się na dopłaty do świadczeń medycznych ratujących życie. Jednak w zamian za likwidację kolejek. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez PBS Sopot na zlecenie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*88 procent Polaków gotowych jest zgodzić się na dopłaty do świadczeń medycznych ratujących życie. Jednak w zamian za likwidację kolejek. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez PBS Sopot na zlecenie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. *

Przewodniczący Związku Krzysztof Bukiel powiedział, że zaledwie 2 procent badanych uważa, że należy czekać w kolejce na bezpłatne leczenie chorych na raka, jeśli brakuje pieniędzy dla wszystkich.
Zdaniem Bukiela, obecnie na bezpłatną terapię pacjenci ci muszą czekać i - jak się wyraził - często umierać w kolejkach.
Z badania wynika też, że prawie 40 procent respondentów chce dopłacać do ponadstandardowych metod leczenia. Przewodniczący Bukiel przyznał, że sondaż przeprowadzono, w związku z dyskusją o koszyku świadaczeń medycznych gwarantowanych przez państwo.
Ponad miesiąc temu lekarze przedstawili własny projekt ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym, obejmującym między innymi dopłaty do usług medycznych.

Tagi: świadczenia medyczne, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz