Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy wydają miliardy na zdrowie

0
Podziel się

W ubiegłym roku na prywatne leczenie wydaliśmy 24 miliardy złotych.

Polacy wydają miliardy na zdrowie
(PAP/Adam Hawałej)
bDBbNHQl

Prawie co drugi Polak zgadza się płacić dodatkowo na leczenie - wynika z sondażu przeprowadzonego dla _ Rzeczpospolitej _ .

Już teraz, mimo obowiązkowych składek, wynoszących przeciętnie 275 złotych płacimy rocznie 24 miliardów złotych na leczenie prywatne.

57 procent ankietowanych powiedziało, że kupiłoby ubezpieczenie zdrowotne za 60 złotych. Jeszcze w połowie ubiegłego roku jedynie 15-30 procent zgodziłoby się płacić dodatkowe składki na ubezpieczenie.

bDBbNHQn

Na to, że coraz więcej z nas byłoby gotowych przeznaczać dodatkową kwotę na ten cel wpływ mają coraz większe problemy z leczeniem w publicznej służbie zdrowia. Niepokoją także ostatnie strajki pracowników szpitali.

Specjaliści oceniają, że aby polisy stały się powszechne, musiałyby kosztować nie więcej, niż 60 złotych miesięcznie - pisze gazeta. Gdyby rzeczywiście prawie połowa wykupiła prywatne ubezpieczenie, służba zdrowia dostałaby w sumie ponad 8 mld złotych rocznie. W tym roku z publicznych pieniędzy na ochronę zdrowia zostanie przeznaczonych 54 mld złotych

ZOBACZ TAKŻE:

bDBbNHQO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)