Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy zadłużeni na 35 miliardów złotych. Spradź pracodawcę i dewelopera

0
Podziel się:

Każdy, zaniepokojony stanem swoich zobowiązań w ramach Ogólnopolskiego Dnia bez Długu może dziś i jutro za darmo sprawdzić, czy figuruje na liście dłużników.

Polacy zadłużeni na 35 miliardów złotych. Spradź pracodawcę i dewelopera

Można to zrobić w warszawskiej siedzibie Rejestru Dłużników ERIF, przy Placu Bankowym 2 oraz w serwisie internetowym www.infokonsument.pl .

Prezes Rejestru Dłużników ERIF Edyta Szymczak wyjaśnia, że w trakcie konsultacji w ramach Dnia bez Długu, będzie można dowiedzieć się jakie dane gromadzone są o nierzetelnym dłużniku.

POSŁUCHAJ PREZES ERIF:

Edyta Szymczak wyjaśnia, że będzie można też sprawdzić innych dłużników, z którymi łączą nas jakieś relacje kontraktowe. Na przykład pracodawcę, dewelopera czy biuro podróży.

POSŁUCHAJ EDYTY SZYMCZAK:

Osoby, które z powodu niespłaconych zaległości figurują w Rejestrze Dłużników muszą liczyć się z możliwością odmowy udzielenia kredytu bądź pożyczki lub też braku możliwości skorzystania z usług abonamentowych.

Ponad 35 miliardów złotych wynosi kwota niespłacanych na czas zobowiązań kredytowych Polaków - przypomina jedna z firm windykacyjnych, która po raz trzeci organizuje Ogólnopolski Dzień bez Długu. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie Polakom, że nasze długi nie muszą oznaczać tylko kłopotów nie do rozwiązania.

Raport firmy windykacyjnej wykazał, że najczęściej zadłużeni są mężczyźni w wieku od 35 do 45 lat, którzy są głową rodziny, mają na utrzymaniu więcej niż dwójkę dzieci oraz nie są zbyt dobrze wykształceni. Natomiast najwięcej Polaków, którzy mają kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań, jest zadłużonych na kwotę około 6 tysięcy złotych.

Prezes firmy windykacyjnej, która opracowała raport Piotr Krupa uważa, że Polacy, którzy mają kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań, nie wiedzą, że mogą wykorzystywać możliwości negocjacji z instytucjami finansowymi.

O zadłużeniu Polaków czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krd;zadluzenie;polakow;wciaz;rosnie,37,0,848165.html) KRD: Zadłużenie Polaków wciąż rośnie 2 mln osób nie reguluje płatności na bieżąco, a 80 tys. nie radzi sobie ze spłacaniem zaciągniętych kredytów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t17227.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;maja;ponad;30;miliardow;zlotych;dlugu,106,0,843370.html) Polacy mają ponad 30 mld zł długu Według najnowszego raportu InfoDług ponad dwa miliony mieszkańców naszego kraju ma długi. Najbardziej zadłużony Polak ma ich ponad 89 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t86753.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/az;co;dziesiaty;polak;nie;jest;w;stanie;splacac;dlugow,252,0,967932.html) Aż co dziesiąty Polak nie jest już w stanie... Przeciętna wysokość zadłużenia Polaków wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem o 100 złotych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)