Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy znów chcą latać pod piramidy

0
Podziel się:

Zainteresowanie zaczęło wracać po odsunięciu od władzy prezydenta.

Polacy znów chcą latać pod piramidy
(sandyseek/CC/Flickr)

_ - Polscy turyści ponownie wyjeżdżają do Egiptu. Zainteresowanie odpoczynkiem w tym kraju zaczęło wracać praktycznie natychmiast po odsunięciu od władzy prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka tydzień temu _ - mówi Artur Altman, rzecznik prasowy biura podróży Alfa Star - największego operatora jeśli chodzi o Egipt na polskim rynku.

Altman dodaje, że w czasie antyrządowych demonstracji nastąpił bardzo poważny spadek wyjazdami do Egiptu. _ - Już w dniu, kiedy Mubarak ogłosił swoją decyzję o przekazaniu władzy wiceprezydentowi, obserwowaliśmy wzmożone zakupy. W tej chwili to jest nawet ponad sto zakupów dziennie _ - powiedział rzecznik biura Alfa-Star.

Dla porównania przed antyrządowymi demonstracjami w Egipcie biuro w sezonie sprzedawało 260-300 wyjazdów dziennie. Zakupów jest wciąż mniej, ale wszystko wraca do normy - podkreśla Artur Altman. Władze Egiptu zapowiedziały, że w niedzielę ponownie umożliwią turystom zwiedzanie zabytków.

Rzecznik biura Alfa-Star dodaje, że w kurortach jest i było bezpiecznie. _ Ci ludzie miejscowi, którzy tam mieszkają, doskonale wiedzą, że oni i ich rodziny utrzymają się z turystyki i wywoływanie jakiś zamieszek byłoby niewskazane w tym rejonie i oni po prostu tego nie robili. Te miejsca były i są bezpieczne. Nie ma żadnych obostrzeń w tej chwili, nawet takich prewencyjnych, które by informowały, żeby gdzieś tam nie wychodzić _ - powiedział Artur Altman.

Po spotkaniu z policją, na którym rozmawiano o sprawach bezpieczeństwa, minister stanu ds. zabytków starożytności Zahi Hawas ogłosił, że wszystkie starożytne, koptyjskie, islamskie i współczesne atrakcje turystyczne Egiptu zostaną otwarte dla publiczności już w niedzielę. Obecnie można zwiedzać piramidy w Gizie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t33718.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/traca;przez;zamieszki;20;mln;funtow,251,0,768763.html) Tracą przez zamieszki. 20 mln funtów Biuro podróży Thomas Cook spodziewa się, że o tyle spadną zyski przez niepokoje w Afryce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t89551.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/10;razy;mniej;polakow;w;egipcie;bezpieczni,240,0,769008.html) 10 razy mniej Polaków w Egipcie. Bezpieczni MSZ wycofuje dodatkowych dyplomatów i wciąż odradza wyjazdy do Egiptu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t22029.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;nie;chca;wracac;z;wakacji;w;egipcie,46,0,766254.html) Polacy nie chcą wracać z wakacji w Egipcie W Egipcie sytuacja jest napięta. Ale w ośrodkach turystycznych panuje względny spokój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)