Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komenda Główna Policji: nie nakazaliśmy wstrzymania dodatków do pensji

137
Podziel się:

Komenda Główna Policji zaprzecza, by nakazała wstrzymanie wypłaty dodatków dla funkcjonariuszy. Onet dotarł jednak do pisma, z którego wynika coś innego.

KGP zaprzecza, by nakazała wstrzymanie wypłaty dodatków do pensji
KGP zaprzecza, by nakazała wstrzymanie wypłaty dodatków do pensji
bEKzZDXF

Komenda Główna Policji zaprzecza, by nakazała wstrzymanie wypłat dodatków dla funkcjonariuszy. Onet dotarł jednak do pisma, z którego wynika coś innego.

Jak pisaliśmy w czwartek, Komendant Główny Policji rozesłał do komendantów wojewódzkich pismo, w którym informuje o konieczności natychmiastowego zaprzestania wypłat dodatków. Pismo to zostało upublicznione i wywołało wściekłość policjantów.

"Komendant Główny Policji po raz kolejny sięga do kieszeni policjantów i rozpaczliwie ratuje niedoszacowany budżet Policji. Co można powiedzieć o budżecie, w którym zaczyna brakować pieniędzy już w połowie roku i jak się dziwić policjantom, którzy postanowili się temu sprzeciwić w ramach protestu?" – napisali policyjni związkowcy w oświadczeniu udostępnionym na Facebooku.

bEKzZDXH

Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów, powiedział, że nie można się zgadzać na sytuację, w której brakuje pieniędzy na tak podstawowe wydatki jak wynagrodzenia dla funkcjonariuszy.

- Policja chce zachęcać ludzi do wstępowania w jej szeregi, ale jednocześnie wysyła komunikat, że może im zaoferować tylko niskie wynagrodzenia. W jaki sposób chce zwiększyć zatrudnienie? – pytał retorycznie Jankowski w rozmowie z money.pl.

Tymczasem KGP zaprzecza jakoby domagała się wstrzymania wypłaty dodatków.

bEKzZDXN

"W nawiązaniu do publikacji medialnych dotyczących wstrzymania wydatków osobowych niezaliczanych do uposażeń funkcjonariuszy (...) KGP informuje, że wypłaty świadczeń dla policjantów nie są zagrożone i brak jest na chwilę obecną zobowiązań wymagalnych.

Wstrzymanie realizacji powyższych płatności wynika z ich rozliczenia na konkretny dzień, oszacowania braków i pilnych płatności w związku z możliwością pozyskania na ten cel dodatkowych środków z budżetu państwa" – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej KGP.

Onet: komendanci wojewódzcy rozsyłają pisma

Doniesienia serwisu Onet przeczą jednak tym zapewnieniom. Dziennikarze dotarli do pisma Komendy Głównej Policji w Bydgoszczy z dnia 17 sierpnia, skierowanego m.in. do miejskich i powiatowych komend. Czytamy w nim:

- Informuję, że zgodnie z pismem FB-6954/2018 z 14 sierpnia br. Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka w dniu 16 sierpnia br. została wstrzymana realizacja wszystkich wydatków w par. 3070 – Wydatki osobowe niezaliczane do uposażeń wypłacane funkcjonariuszom.

bEKzZDXO

Pismo zawiera wyszczególnienie dziewięciu wydatków, których wypłata ma zostać wstrzymana.

Serwis ustalił, że podobne pisma rozsyłają do podlegających im jednostek także inni komendanci wojewódzcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEKzZDYi
KOMENTARZE
(137)
Twoj dzielnic...
3 lata temu
Dodatki te wplywaja z reguly w ostatni piatek miesiąca czyli za 4 dni. Zobaczymy wiec czy wplyna. Raz juz doszlo do podobnej sytuacji podczas kryzysu to był chyba 2009-2010r. Jesli ktos nie doszacowal budzetu to powinien zostac ukarany, albo trzeba zmienic ksiegowych na kompetentnych, jesli natomiast KGP nas oklamal to minister powinien wyciągnąć surowe konsekwencje, gdyz brak kompetencji na tym szczeblu destabilizuje funkcjonowanie kraju i calej policji.
błąd
3 lata temu
Przecież w DW zablokowali płatności na ten miesiąc. Niedlugo wybory ...
Oglądacz
3 lata temu
SŁUŻCIE DALEJ KURDUPLOM
bEKzZDYj
mietek7777
3 lata temu
Dlaczego ja mam pracować przez 50 lat a Panowie Policjanci tylko 25 lat żeby otrzymać swiadczenia emerytalne , Dlaczego Państwo polskie będąc pracodawcą dla pracowników policji nie odprowadza za nich żadnych składek do ubezpieczenia ?
Pmwd
3 lata temu
Szkoda też, że żaden z policjantów nie pisze jak to Ci zwykli policjanci pracują na zanizonych grupach zaszeregowania bo tak komendanci robią oszczędności. CI NA STOLKACH ZA TO PODWYŻSZAJĄ SOBIE PRZED ODEJŚCIEM DODATKI I RESZTĘ DZIĘKI, KTÓRYM MAJĄ TAKIE EMERYTURY... FAKT, SŁOWO DO POLICJANTOW...WIĘCEJ SZACUNKU DLA OBYWATELI...
...
Następna strona