Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Komenda Główna Policji każe wstrzymać wypłatę dodatków. "Tak źle w policji nie było" – mówi szef związków

305
Podziel się:

W policyjnej kasie coraz bardziej widać dno, więc trzeba szukać oszczędności. Gdzie znaleźć je najłatwiej? Odjąć samym zainteresowanym. Policjanci nie kryją wściekłości.

Aby ratować policyjną kasę, policjanci mają się w trybie natychmiastowym pożegnac z dodatkami
Aby ratować policyjną kasę, policjanci mają się w trybie natychmiastowym pożegnac z dodatkami

Światło dzienne właśnie ujrzało pismo, które Komendant Główny Jarosław Szymczyk rozesłał do komendantów wojewódzkich w całym kraju.

"Mając na uwadze konieczność niezwłocznego zabezpieczenia pilnych płatności oraz uwzględniając wysoki stopień zaangażowania wszystkich wydatków polecam począwszy od 16 sierpnia 2018 r. wstrzymać realizację wszelkich wydatków w § 3070 - Wydatki osobowe naliczane do uposażeń wypłacanych funkcjonariuszom do czasu otrzymania na ten cel dodatkowych środków z budżetu państwa" – czytamy w piśmie z adnotacją "bardzo pilne".

Treść pisma nie miała zostać upubliczniona. W jaki sposób wypłynęła i rozgrzała do czerwoności policjantów, którzy o zarządzeniu sprzed dwóch dni dowiadują się m.in. z internetowych grup zrzeszających funkcjonariuszy? Rafał Jankowski, szef policyjnych związków zawodowych powiedział w rozmowie z money.pl, że pismo prawdopodobnie upublicznił któryś z komendantów wojewódzkich, który uznał, że to skandal i nie można tego przemilczeć.

Jeśli komendanci wojewódzcy sumiennie będą realizować nowe wymogi, policjanci będą dostawać gołą pensję: żadnych dodatków za staż, funkcyjnego czy dojazd z innej miejscowości.

Jankowski podkreśla, ze biorąc pod uwagę niskie zarobki policjantów, poważnie uderzy ich to po kieszeniach.

Dodaje, że policja od dawna prowadzi akcje mające zachęcić ludzi do zasilenia jej szeregów, bo liczba kandydatów do pracy nieustannie spada. "Jak zachęcić ludzi do pracy, gdy okazuje się, że brakuje pieniędzy nawet na wynagrodzenia" – pyta.

Związki zawodowe policjantów od miesiąca prowadzą akcję protestacyjną. W najbliższych dniach planują go poszerzyć o elementy strajku włoskiego, który polega na drobiazgowym przestrzeganiu przepisów i procedur.

Zobacz także: Policjanci zaostrzają protest. Od sierpnia strajk włoski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(305)
zoja
6 lat temu
jestem pracownikiem cywilnym MON i przeraża mnie ta dysproporcja między uposażeniem wojska a policji, " nasi" wojskowi , majorowie, pułkownicy, siedzą , pierdzą w stołki a pracownik za.......-la, ale nie wazne, maja wszystkie dodatki, teraz od stycznia zapowiedziane kolejne podwyzki, a policjantom , ja mówię o takich zwykłych szeregowych zabierają , ZGROZA, policja znacznie więcej robi dla społeczeństwa nie oszukujmy się. JESTEM ZA STRAJKIEM POLICJI , POPIERAM.
minoni
6 lat temu
Za robienie konfetti i mordowanie na komisariatach chcą podwyżki
sq2w
6 lat temu
napiszcie jakie dodatki zostały wstrzymane
aK
6 lat temu
No to już widzę jak się nowi funkcjonariusze pchają drzwiami i oknami po takich nowinkach - szkodza tej całej akcji promocyjnej 😁 choć kiedyś nie były w ogóle takie potrzebne. Dramat w Policji, a w Wojsku można mieć nieuwłaczająca mieszkaniówkę albo mieszkanie i szereg innych dodatków. Źle wybraliście formację. W policji chcą wykształconego pracownika, dyspozycyjnego, z licznymi kursami, pracującego w weekendy, święta, nocki tylko nie chcą za to zapłacić. Najlepiej charytatywnie 😂 To może zgłoście taki wolontariat 😃 Sorry służba służbą ale rodziny za idee pracy nie nakarmię.
Racjonalista
6 lat temu
Co za brednie, niech autor ograniczy ilość przyjmowanych używek bo marnie z nim......
...
Następna strona