Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja bierze się za cyberprzestępczość

0
Podziel się:

W komendach wojewódzkich w całej Polsce powstaną w tym roku specjalne wydziały, które zajmą się śledzeniem przestępców w internecie. Chodzi tu na przykład o pedofilię, ale także o przestępczość gospodarczą.

Policja bierze się za cyberprzestępczość
(bowie15/iStockphoto)

_ _

_ - Nie oszukujmy się - niejednokrotnie poprzez obserwowanie tego, co dzieje się w sieci, zapobiegliśmy niejednej 'ustawce', niejednym rzeczom, które mogłyby się wydarzyć _ - powiedział zastępca komendanta głównego policji, nadinspektor Wojciech Olbryś.

W nowej strukturze będzie pracować około 250 odpowiednio przeszklonych policjantów, którzy będą się zajmowali śledzeniem przypadków łamania prawa w sieci - powiedział nadinspektor Olbryś.

W Komendzie Głównej Policji działa już specjalny zespół do walki z przestępstwami w internecie. - _ Utworzenie podobnych jednostek w województwach to odpowiedź na rozwój nowoczesnych technologii i sposobów łamania prawa _ - wyjaśnia nadinspektor Olbryś. _ Przyszedł czas na zbudowanie większej struktury organizacyjnej, gdyż dotąd był to tylko jeden z elementów w służbie kryminalnej _ - powiedział zastępca komendanta głównego policji.

Pierwszy wydział do walki z cyberprzestępczością powstanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)