Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera hazardowa
30.10.2009 07:35

Policja ostrzega premiera: Hazard przetrwa w sieci

Nie da się skutecznie zakazać hazardu w internecie - twierdzi Komenda Główna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ChodHound/CC/Flickr)

Według funkcjonariuszy od lat zajmujących się cyberprzestępczością, zamiast zakazu lepszym rozwiązaniem jest stworzenie prawnych ram funkcjonowania e-hazardu w Polsce - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna. _

Nie da się zablokować ani monitorować wszystkich stron, które oferują ruletkę. Zdaniem policji, będzie to martwy przepis. Jest to sprzeczne z deklaracją premiera, który zapowiedział rozprawę z hazardem, także internetowym.

Według policji, zakaz stworzy nową przestępczość. Wystarczy bowiem, że Polak wyjedzie kilka kilometrów za granicę i na przykład założy konto w niemieckim banku. Funkcjonariusze uważają także, że lepszym rozwiązaniem zamiast delegalizacji automatów o niskich wygranych byłoby obłożenie ich znacznie wyższym podatkiem.

Raporty Money.pl
*Na hazardowej prohibicji państwo straci miliardy * Do kasy państwa nie wpłynie 3,5 mld zł z gier na automatach - szacuje Money.pl. Kolejnych setek milionów nie zarobimy na e-hazardzie.
*Legalizacja e-hazardu dałaby fiskusowi 350 mln zł * Zagraniczne serwisy bukmacherskie notują miesięcznie ponad 30 mln odsłon z Polski.
*Ogromne przekręty na jednorękich bandytach! * Na oszustwach podatkowych przy hazardzie budżet traci ponad 2,5 mld zł rocznie. Rząd chce szybko znowelizować ustawę o grach.
Tagi: afera hazardowa, hazard, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz