Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Policjanci wyszli z komend. Na poszukiwanie nieruchomości pod Mieszkanie Plus

317
Podziel się

Dwa dni dostali policyjni logistycy na wytypowanie nieruchomości, które można przekazać pod budowę mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Pismo Komendy Głównej Policji w tej sprawie doszło do wszystkich komend wojewódzkich w kraju.

Policja w służbie sztandarowego rządowego programu
Policja w służbie sztandarowego rządowego programu (East News/ARKADIUSZ ZIOLEK)
bDzmYjCJ

Miało to miejsce w ubiegłym tygodniu – ustalili dziennikarze TVN24 BIS. Adresatami pisma byli zastępcy komendantów wojewódzkich do spraw logistyki.

"W związku z poleceniem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego zwracam się z uprzejmą prośbą o dokonanie analizy nieruchomości znajdujących się w dyspozycji Państwa jednostek możliwych do wykorzystania w realizacji pierwszego instrumentu pakietu Mieszkanie plus" – tak zaczyna się rzeczony list.

Wytyczne co do nieruchomości były bardzo ścisłe. Wytypowane obiekty miały mieć min. 0,5 hektara powierzchni, dostęp do drogi publicznej i bliskość infrastruktury publicznej, jak szkoła czy przedszkole.

bDzmYjCL
Zobacz także: Pleśń w pierwszych rządowych mieszkaniach. "Dostarczaliśmy tylko pieniądze"

Czas realizacji zadania? Policjanci dostali dwa dni na sporządzenie na piśmie listy obiektów. Dziennikarze TVN24 BIS zapytali, czy własne polecenie spełniła KGP, tj. czy policyjna centrala wskazała jakieś nieruchomości. – Nie przekazaliśmy, bo nie posiadamy takich nieruchomości – udzielono im odpowiedzi.

Zdaniem KGP dwa dni na wskazanie nieruchomości to także wystarczający czas, aby spełnić takie polecenia, bo "policyjni logistycy na bieżąco wiedzą, jakimi nieruchomościami gospodarzą".

bDzmYjCR

Wedle informacji TVN24 BIS, polecenie w sprawie wyszukiwania obiektów spłynęła z samego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ale biuro prasowe resortu milczy na ten temat. Nie udzieliło także odpowiedzi na pytanie, czy samo ministerstwo przekazało jakieś tereny dla Mieszkania Plus i czy podobne polecenia jak policja otrzymały inne służby, tj. Straż Pożarna, Straż Graniczna czy Służba Ochrony Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDzmYjDm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(317)
Łajdactwo
2 lata temu
Na wsiach ziemi mnóstwo. Socjalni rolnicy tylko dopłaty biorą i dorabiają na boku, zatem po co im ziemia, która nie rodzi? Socjal rodzi socjal to i socjalną ziemię mogą przeznaczyć na mieszkanie +. Nie będzie sprzeciwu, ponieważ za 500+ życie by oddali swemu "panu"
Rychu
2 lata temu
Milicja szuka lokalizacji pod budownictwo :)))) Wcześniej wycinali confetti. Szefem resortu jest facet z kryminalną przeszłością. Niezły cyrk z tej dojnej zmiany :))))
KAPITAN ŻBIK
2 lata temu
w toruniu jest miejsce obok bazyliki rydzykowej i w licheniu ..................uprzejmie donoszę ...
bDzmYjDn
czarna masa
2 lata temu
trzeba uważać bo jak się dwa tygodnie nie będzie w lokalu światło świeciło to kulsony mogą uznać, że to pustostan--i gdzie wtedy wrócicie po urlopie????
zcx
2 lata temu
będą poszukiwać pustostanów czy wysiedlać lokatorów z za dużych mieszkań?
...
Następna strona