Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polityka prorodzinna. Rząd startuje z kampanią informacyjną

0
Podziel się

Rząd chce pokazać możliwości, które rodzice mają od kilku miesięcy oraz bronić godności rodzicielstwa i samych małych dzieci.

Polityka prorodzinna. Rząd startuje z kampanią informacyjną
(PAP/Tomasz Gzell)
bEqDgBDp

Elementami kampanii są między innymi portal internetowy i spoty telewizyjne. Istotą jest możliwie szeroki obieg informacji, a także promowanie pewnego sposobu bycia rodzin - podkreślił premier Donald Tusk.

_ - Rozpoczynamy kampanię informacyjną dotyczącą spraw, o które rodzice często pytają dzwoniąc do różnych instytucji, m.in. przedłużony urlop rodzicielski, urlop ojcowski, możliwość korzystania z finansowanej przez państwo procedury zapłodnienia in vitro _ - mówił Tusk na konferencji prasowej w ogrodach Kancelarii Premiera.

Szef rządu przypomniał też o dodatkowych pieniądzach, które w tym roku zasilą żłobki i _ decyzji, dzięki której przedszkole w całej Polsce będzie kosztowało nie więcej niż złotówka za godzinę, poza pięcioma godzinami, które są obowiązkowo bezpłatne _. _ - To są te projekty, które w ostatnich miesiącach rząd wprowadził i sfinansował _ - podkreślił premier.

bEqDgBDr

Jak zaznaczył, istotą kampanii jest _ możliwie szeroki obieg informacji, a także promowanie pewnego sposobu bycia rodziców _. Tusk dodał, że rząd chce pokazać _ możliwości, które rodzice mają od kilku miesięcy, a także obronę godności rodzicielstwa i samych małych dzieci _.

_ - To szczególnie dotyczy procedury in vitro. Chodzi o to, by w Polsce nie było atmosfery dwuznaczności wobec rodziców i dzieci, którzy skorzystali z tej możliwości. Pojawiły się ostatnio niezbyt przyjemne ataki i bardzo nam zależy na tym, by w naszej ojczyźnie dzieci dobrze się czuły, niezależnie od tego jaki był ich początek _ - powiedział premier.

Zwrócił uwagę, że _ powstało fajne środowisko rodziców pierwszego kwartału, które nauczyło także jego i jego współpracowników wiele o kwestii właściwie dedykowanej pomocy państwa dla rodzin z małymi dziećmi _.

Elementami rządowej kampanii jest m.in. portal internetowy - www.rodzina.gov.pl, gdzie można znaleźć informacje na temat m.in. programu _ Mieszkanie dla Młodych _, dofinansowania metody zapłodnienia in vitro, urlopów rodzicielskich, opieki nad dzieckiem, przedszkoli czy 6-latków. Przygotowane zostały także spoty telewizyjne.

bEqDgBDx
Czytaj więcej w Money.pl
Bronisław Komorowski chwali Donalda Tuska Ten krok jest okupiony dużym wysiłkiem finansowym - podkreślił prezydent.
Zmiany w OFE przejdą w formie ustawy? Ścieżka przyjmowania rozwiązań w sprawie OFE będzie krótka - zapowiada rzecznik rządu Paweł Graś.
Zmiany w OFE nie wpłyną negatywnie na rynki? Mechanizmy stworzone przez rząd będą _ zapobiegać zaburzeniom na rynku papierów skarbowych _ oraz będą _ wspierać rynek akcji _- mówi wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk.
bEqDgBDS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)