Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy przedsiebiorcy chcą inwestować w Turcji

0
Podziel się:

Mają szanse zaistnieć w bardzo różnych branżach, między innymi w energetyce i usługach IT.

Polscy przedsiebiorcy chcą inwestować w Turcji
(Prebranac/Dreamstime.com)
bEKBOYNx

Ponad 100 polskich firm z różnych branż planuje interesy nad Bosforem - podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Stanisław Korzeniowski z firmy produkującej napoje energetyczne podkreśla, że dla niego Turcja to brama na cały tamtejszy region.

- _ Fundusze, które są wysokiego ryzyka, przynoszą największe stopy wzrostu dla inwestorów. Natomiast ci, którzy wkładają do banku mają niewiele z tego. To bezpieczne produkty. Mamy takie produkty, które będą się sprzedać, bo są po prostu potrzebne i dlatego nie obawiamy się inwestować _ - twierdzi Korzeniowski.

bEKBOYNz

Anna Walaszek-Czoban z Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej dodaje, że Turcja to ogromny i różnorodny kraj, który ma prawie 80 milionów mieszkańców. Jej zdaniem sytuacja polityczna nie ma przełożenia na prowadzenie intersów.

- _ Dla przedsiębiorców bieżąca sytuacja w Turcji tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, ponieważ to są wybrane miejsca w wielomilionowych, ogromnych miastach. To nie ma przełożenia na życie codzienne przedsiębiorców _ - podkreśla Walaszek-Czoban.

Według Anny Walaszek-Czoban Polscy przedsiębiorcy działający w Turcji mają szanse zaistnieć w bardzo różnych branżach, między innymi: w energetyce i usługach IT.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która w tym roku odpowiada za promocję naszych firm na terenie tego kraju, organizuje wyjazdy na siedem różnych targów.

bEKBOYNF

Ministerstwo Gospodarki zadeklarowało przedsiębiorcom zwrot do 75 procent kosztów takiej reklamy. Na ten cel przeznaczono blisko 15 milonów złotych, ze środków unijnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziś też dojdzie do krwawych starć? Na popołudnie dwa związki zawodowe i trzy syndykaty zwołały marsz. Zamierzają przejść na plac Taksim. Władze już zapowiedziały stłumienie tej demonstracji.
Merkel wstrząśnięta wydarzeniami w Turcji Kanclerz Niemiec otwarcie skrytykowała brutalne tłumienie przez policję antyrządowych protestów ulicznych w Turcji.
Rząd turecki reaguje ostro. Zamykają ludzi Zgodnie z tureckim prawem zatrzymani mogą przebywać w areszcie do czterech dni.
bEKBOYOa
KOMENTARZE
(0)