Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska: Czas na zmianę polityki wobec Grecji

0
Podziel się:

Jacek Rostowski na forum światowym krytykuje działania Unii.

Polska: Czas na zmianę polityki wobec Grecji
(kprm.gov.pl)

Minister finansów Jacek Rostowski skrytykował sposób, w jaki Europa radzi sobie z kryzysem finansowym w Grecji. Słowa Rostowskiego, jakie padły na spotkaniu z zagranicznymi dziennikarzami w Warszawie, przytaczają agencje AFP i Reuters oraz sieć BBC.

Według AFP, Rostowski uważa, że plany pomocy finansowej dla Grecji, Irlandii oraz Portugalii nie wystarczą, by zapewnić w tych krajach wzrost gospodarczy. Rostowski uważa, że Europa zbyt mocno koncentruje się na krótkotrwałej redukcji długów, a za mało uwagi poświęca ewentualnemu wzrostowi PKB w tych krajach.

_ - Jest jasne, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy wszyscy popełniliśmy błędy _ - cytuje Rostowskiego BBC.

Polski minister finansów, który przez najbliższe pół roku będzie przewodniczył pracom europejskich resortów finansów, uważa, że Bruksela powinna zmienić filozofię pomocy krajom, które znalazły się w kryzysie. Jacek Rostowski twierdzi, że znacznie lepszą filozofię w tej kwestii prezentuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, od którego Europa powinna się uczyć.

Ministrowie finansów strefy euro zatwierdzili dziś kolejną transzę pożyczki dla Grecji. Decyzja zapadnie podczas trwającej właśnie telekonferencji. Warunkiem przyznania finansowej pomocy było przegłosowanie przez grecki parlament pakietu oszczędności. Stało się to kilka dni temu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t129096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/krach;czeka;hiszpanie;jesli;tak;to;takze;polske,187,0,753595.html) Krach czeka Hiszpanię? Jeśli tak, to także Polskę! Rząd robi wszystko, żeby zmniejszyć naszą wiarygodność. Nie jesteśmy gotowi na kryzys w strefie euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejna;transza;pomocy;dla;grecji;uzgodniona,131,0,864387.html) Kolejna transza pomocy dla Grecji uzgodniona Unia Europejska wymogła reformy na premierze Jeorjosie Papandreu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t148894.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/austrii;tez;nie;podoba;sie;unijny;budzet,169,0,864169.html) Austrii też nie podoba się unijny budżet Austriacka minister finansów Maria Fekter skrytykowała zaproponowany przez Komisję Europejską projekt. _ Jest zbyt drogi _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)