Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska gospodarka. Będziemy rozwijać się powoli

0
Podziel się:

Nie ma szans na wzrost jaki osiągnęliśmy przed kryzysem.

Polska gospodarka. Będziemy rozwijać się powoli
(Jan GRACZYNSKI/East News)
bEsrnozV

Do 2017 roku nasza gospodarka będzie rozwijać się w tempie 2,5 procent rocznie - prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Polska nie ma szans na wzrost w tempie 4,4, jaki osiągaliśmy przed kryzysem w latach 2003-2007.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że nasz wzrost gospodarczy w tym roku wyniesie 1,3 procent. Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Reza Moghadam twierdzi, że w przyszłym roku będzie nieco lepiej.

- _ Oczekujemy, że wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 2,4 procent _ - komentuje. Niestety w kolejnych latach nie będzie o wiele lepiej. Jak temu zaradzić?

bEsrnozX

Główny ekonomista Ernst & Young Marek Rozkurt namawia nasze firmy do szukania partnerów handlowych poza strefą euro. - _ Nasi eksporterzy rzeczywiście wchodzą w coraz to nowe rynki, ale trzeba szukać kolejnych _ - potwierdza.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek przyznaje, że nie będziemy rozwijać się już tak szybka jak przed kryzysem. - _ Należy spodziewać się, że potencjał polskiej gospodarki w latach 2013-17 będzie niższy _ - dodaje.

Nie znaczy to jednak, że będzie aż tak źle jak zapowiada Fundusz, który już kilka razy przestrzelił z prognozami.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsrnoAd
bEsrnoAy
KOMENTARZE
(0)