Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska jest liderem w przyciąganiu inwestycji

0
Podziel się

Prezydent Komorowski przebywa z oficjalną wizytą w Seulu. Polska, jego zdaniem, jest liderem w przyciąganiu inwestycji koreańskich do naszej części Europy.

Polska jest liderem w przyciąganiu inwestycji
(eecpoland.eu)
bErGDXwB

- _ W relacjach polsko-koreańskich przełom nastąpił w 1989 roku, dzisiaj trzeba szukać szansy na rozwinięcie tego, co udało się razem zrobić przez 25 _ - mówił na spotkaniu z polskimi i koreańskimi przedsiębiorcami Bronisław Komorowski.

Prezydent przebywa z oficjalną wizytą w Seulu. Podkreślił, że Polska jest liderem w przyciąganiu inwestycji koreańskich do naszej części Europy. - _ To aktualnie ponad 150-ciu inwestorów z waszego kraju _ - mówił.

Bronisław Komorowski zachęcał, by na tym się nie skończyło. Podkreślał, że Polska jest postrzegana jako atrakcyjne miejsce do lokowania inwestycji.

bErGDXwD

W jego opinii dużym wyzwaniem jest doprowadzenie do zrównoważenia bilansu handlowego między Polską i Koreą. Jak mówił, łatwo wskazać obszary perspektywicznej współpracy dwustronnej.

Podkreślił też, że Polska ze względu na swoje położenie geograficzne jest krajem, z którego jest stosunkowo łatwy dostęp do innych rynków, zarówno Europu zachodniej, jak i wschodniej.

Zdaniem prezydenta, nowe możliwości współpracy daje umowa między Unią Europejską a Koreą w zakresie wolnego handlu. Dwa lata temu zniesiono prawie 70 procent ceł w handlu między Seulem a Brukselą.

Bronisław Komorowski przypomniał, że Polska i Korea 25 lat temu nawiązały stosunki dyplomatyczne. Żartował, że perspektywa rozwoju relacji dwustronnych jest optymistyczna: dwa młode tygrysy gospodarcze, jeden w kolorach koreańskich, drugi w biało-czerwonych.

bErGDXwJ
Czytaj więcej w Money.pl
Tortury, głodzenie, egzekucje. ONZ bezradna Mimo podejmowanych przez ONZ prób udokumentowania zbrodni reżimu eksperci nie wierzą, że działania komisji, która ma przygotować raport, będą miały wpływ na sytuację praw człowieka w Korei Północnej.
Rodziny wołyńskie: nie żywimy żalu Szczepan Siekierka, potomek rodziny spod Tarnopola, podkreślał, że polska delegacja ma ważne przesłanie dla Ukraińców. _ My jako rodziny pomordowanych nie obciążamy narodu ukraińskiego za tę zbrodnię _.
Grupa Wyszechradzka, a krem z raków Polski prezydent przypomniał, że w przyszłym roku Polska i Czechy będą razem świętować rocznice, które są symbolami naszego wspólnego sukcesu ostatnich dwóch dekad naszego dobrego sąsiedztwa.
bErGDXxe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)