Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska kupowała gaz od rosyjskiej mafii?

0
Podziel się:

Kontrakt na dostawę gazu do Polski podpisała firma, kontrolowana przez ojciec chrzestnego rosyjskiej mafii.

Polska kupowała gaz od rosyjskiej mafii?
(EPA/PAP)
bECLODkl

Kontrakt na dostawę gazu do Polski zawarty w 2003 r. - za rządów SLD - podpisała węgierska firma Eural Trans Gas, którą kontrolował Siemion Mogilewicz, ojciec chrzestny rosyjskiej mafii - ujawnili dziennikarze _ Superwizjera _ TVN.

Zgodnie z ustaleniami _ Superwizjera _ o tym, że za firmą, która będzie dostarczać gaz do naszego kraju stoi rosyjska mafia, mogli wiedzieć ówcześni prominentni politycy lewicy: szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Marek Siwiec, premierLeszek Milleri szef ABW Andrzej Barcikowski.

W oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej marek Siwiec napisał, że BBN nie zajmowało się dostawami gazu do Polski, ani w kontekście kontraktów, ani dostawców, a informacje pokazane prze TVN są nieprawdziwe.

bECLODkn

- _ Z posiadanych przeze mnie informacji nie wynikał w żaden sposób fakt zaangażowania grup przestępczych w dostawy gazu do Polski _ - czytamy w oświadczeniu.

Paweł Poncyljusz, wiceminister gospodarki w rządzie PiS, powiedział w TVN24, że o podejrzanych powiązaniach spółki Eural Trans Gaz było wiadomo co najmniej od 2003 roku.

- _ Musiały o tym wiedzieć także polskie służby specjalne. Pytanie tylko czy informowały o tym rząd, a jeśli nie to czy przez nonszalancję, czy z zupełnie innych powodów? _ - uważa poseł PiS.

Zdaniem polityka PiS sprawą powinna zająć się sejmowa komisja ds. służb specjalnych, a być może nawet sejmowa komisja śledcza.

bECLODkt

ZOBACZ TAKŻE:

bECLODkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)