Notowania

Polska liderem atrakcyjności inwestycyjnej

Wyprzedziliśmy takie potęgi jak Wielka Brytania, Francja czy Rosja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zhang Lianxun/Dreamstime.com)

Polska jest wicemistrzem Europy w przyciąganiu kapitału. Z raportu _ Atrakcyjność inwestycyjna Europy _ przygotowanego przez firmę doradczą Ernst&Young wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat nasz kraj będzie po Niemczech drugim najbardziej atrakcyjnym w Europie miejscem do lokowania inwestycji.

Wyprzedziliśmy takie potęgi jak Wielka Brytania, Francja czy Rosja, które w minionych latach znajdowały się na wyższych pozycjach niż Polska. Jak podkreślił Paweł Tynel z Ernst & Young poza stabilną sytuacją makroekonomiczną, inwestorów przyciąga do Polski duży i chłonny rynek wewnętrzny, dobrze wykwalifikowana kadra, przyjazny biznesowi klimat oraz stabilny system prawno-podatkowy.

Wicepremier Waldemar Pawlak zwrócił uwagę, że rząd robi bardzo dużo dla poprawy systemu podatkowego i ułatwienia życia przedsiębiorcom, co już przynosi efekty. Wspomniał między innymi o zmniejszeniu obowiązków informacyjnych czy zamianie zaświadczeń na oświadczenia.

Z danych Narodowego Banku Polskiego I Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych wynika, że wartość projektów Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych, które napłynęły do Polski w 2011 roku wyniosła 9,7 miliardów Euro. Było to o prawie 1/3 więcej niż w roku 2010.

Eksperci & Young zwracają uwagę na związany z Euro 2012 dynamiczny rozwój infrastruktury, który sprawi, że zainteresowanie inwestorów naszym krajem jeszcze wzrośnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Uważają, że Polska jest atrakcyjnym krajem Według hiszpańskiego _ El Pais _ nasz kraj jest jednym z najatrakcyjniejszych dla inwestorów.
Polska w światowej czołówce. Zobacz w czym Jesteśmy na piątym miejscu, pod względem atrakcyjności inwestycyjnej dla nowoczesnych usług.
Nie mogą się nas nachwalić i nie wyjadą 95 proc. inwestorów ponownie wybrałoby nasz kraj na lokalizację swoich inwestycji.
Tagi: inwestycje zagraniczne w polsce, inwestycje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz