Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska ma poparcie w UE w sprawie dopłat

0
Podziel się:

Polsce zależy na tym, by mogła przesunąć na dopłaty bezpośrednie 25 procent unijnych funduszy z programu wspierającego rozwój obszarów wiejskich.

Polska ma poparcie w UE w sprawie dopłat
(Money.pl/Bartek Chochołowski)
bEEgoINx

Polska została poparta przez kraje członkowskie w sprawie zwiększenia puli pieniędzy na dopłaty bezpośrednie. Unijni ministrowie rolnictwa uzgodnili wspólne stanowisko na jutrzejsze negocjacje z Parlamentem Europejskim w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rolnej do 2020 roku.

Polsce zależy na tym, by mogła przesunąć na dopłaty bezpośrednie 25 procent unijnych funduszy z programu wspierającego rozwój obszarów wiejskich. To pozwoliłoby jej utrzymać obecny poziom dotacji dla rolników. Unijne kraje poparły takie rozwiązanie i odrzuciły postulaty Parlamentu Europejskiego, który chce pozwolić na przesuwanie maksymalnie 15 procent funduszy.

Ministrowie rolnictwa są gotowi natomiast pójść na inne ustępstwa podczas negocjacji z europosłami. Chodzi o ograniczenie najwyższych dopłat bezpośrednich i większe dofinansowanie z unijnego budżetu programu rozwoju wsi. To daje nadzieje na porozumienie jutro i uzgodnienie przepisów jeszcze w tym roku a tym samym uruchomienie unijnych funduszy bez opóźnień już od stycznia.

bEEgoINz
Czytaj więcej w Money.pl
Na polską wieś trafią kolejne miliardy z UE Na dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mogą liczyć tylko najlepsze projekty.
Rolnicy rezygnują z uprawy ziemniaków Tendencję spadkową można zobaczyć również w spożyciu ziemniaków w kraju.
Nie będzie niekorzystnych zmian dla rolników? Chodzi o reformę Wspólnej Polityki Rolnej, która może zmniejszyć kwoty dopłat bezpośrednich pochodzących z Programu Rozwój Obszarów Wiejskich.
bEEgoIOa
KOMENTARZE
(0)