Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.10.2005 18:34

Polska Misja Medyczna - pomoc - podajemy numer konta

Polska Misja Medyczna zaoferowała pomoc poszkodowanym we wczorajszym trzęsieniu ziemi w Azji Południowo-Wschodniej. Dyrektor Misji Elżbieta Lipska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że jej placówka dysponuje kompletnie wyposażonym szpitalem polowym, przygotowanym właśnie na takie okoliczności. Według doktor Lipskiej, pracownicy szpitala są gotowi w każdej chwili jechać na pogranicze Indii i Pakistanu, by leczyć chorych i rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Elżbieta Lipska dodała, że Polska Misja Medyczna zorganizowała też zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych. Zapelowała o darowizny do osób prywatnych i instytucji oraz firm, w szczególności producentów leków i sprzętu medycznego. Dyrektor misji zapewniła, że wszystkie dary zostaną przekazane potrzebującym ofiarom kataklizmu. Środki finansowe prosimy przekazywać na konto numer:
18 1240 2294 1111 0000 3718 5460 w Banku Pekao S.A. III O/Kraków filia 8, ul. Krakowska 46, z dopiskiem "Pakistan".
Elżbieta Lipska zaznaczyła, że Polska Misja Medyczna ma duże doświadczenie. Od 2001 roku jest obecna w Pakistanie i Afganistanie, czyli w rejonach dotkniętych wczorajszym trzęsieniem ziemi. Misja czeka teraz na decyzję rządu, w którego gestii leży wysyłanie ekip ratowniczych za granicę. Do Azji pojechały już ekipy ratownicze ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Japonii.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz