Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska planuje sprzedaż 5-letnich obligacji w jenach

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów planuje w najbliższym czasie przeprowadzić emisję obligacji denominowanych w jenach japońskich.

Polska planuje sprzedaż 5-letnich obligacji w jenach
(kryczka/iStockphoto)

Ministerstwo Finansów planuje w najbliższym czasie przeprowadzić emisję obligacji denominowanych w jenach japońskich - poinformował resort._ _

_ - Transakcja zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie w zależności od warunków rynkowych _ - podał MF w komunikacie.

Z nieoficjalnych informacji agencji Bloomberg wynika, że Polska zaoferuje 5-letnie papiery, których wstępna wycena wynosi 65-69 punktów bazowych powyżej _ yen swaps _. Manadat na zorganizowanie emisji dostały banki Nomura i SMBC Nikko.

Pod koniec września wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk informował, że MF może w drugiej połowie października lub na początku listopada przeprowadzić emisję publiczną w jenach, aby zrolować zapadającą w tym roku emisję.

Czytaj więcej w Money.pl
Inwestujesz w obligacje? Szykują się zmiany Ministerstwo Finansów podniesie w sierpniu 2012 roku oprocentowanie trzyletnich detalicznych obligacji Skarbu Państwa z 5,14 proc. do 5,15 proc., ale obniży z 4,75 proc. do 4,50 proc. oprocentowanie obligacji dwuletnich.
Resort finansów ujawnił, jak się zadłuży Resort Jacka Rostowskiego rozpocznie wkrótce, poprzez przetargi zamiany, finansowanie potrzeb pożyczkowych na 2013 rok.
Polskie obligacje najdroższe w historii - _ Inwestorzy doceniają politykę fiskalną prowadzoną przez rząd _ - zaznacza Jacek Rostowski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)