Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska potrzebuje centralnego portu lotniczego

0
Podziel się:

Ministerstwo Infrastruktury prognozuje, że Centralny Port Lotniczy powstanie około roku 2020 między Warszawą i Łodzią.

Polska potrzebuje centralnego portu lotniczego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo Infrastruktury prognozuje, że Centralny Port Lotniczy powstanie około roku 2020 między Warszawą i Łodzią.

Jak powiedział Polskiemu Radiu dyrektor departamentu lotnictwa w Ministerstwie Infrastruktury Krzysztof Kapis, konieczność szybkiego zbudowania nowego lotniska wynika z oceny możliwości obsługi ruchu pasażerskiego przez port lotniczy na Okęciu.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KAPISA:

Ministerstwo Infrastruktury ocenia, że w roku 2035 polskie porty lotnicze będą musiały obsługiwać rocznie 80 milionów pasażerów. Na nowe lotnisko przypadałoby 35 milionów. Takich możliwości nie będzie miało Okęcie.

Jak podkreśla dyrektor Lotniska imienia Fryderyka Chopina w Warszawie Michał Marzec - w przyszłości trzeba liczyć się z tymi ograniczeniami:

Sebastian Gościniarek ze znanej firmy świadczącej usługi audytorskie i doradcze, która analizowała możliwości powstania Centralnego Portu Lotniczego, uważa, że lokalizacja powinna być wybrana pod kątem zapewnienia dobrych połączeń transportowych.

- _ Powinien to być port dobrze skomunikowany. Połączenia z autostradami i bliska stacja kolejowa _ - wyjaśnia Gościniarek.

POSŁUCHAJ SEBASTIANA GOŚCINIARKA:

Dyrektor departamentu lotnictwa w Ministerstwie Infrastruktury Krzysztof Kapis podkreśla, że przy finansowaniu przedsięwzięcia Polska liczy na wykorzystanie środków unijnych.

Ministerstwo Infrastrukty szacuje, że koszt budowy Centralnego Portu Lotniczego może wynieść około 12 miliardów złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t96514.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/regiony-polski/dolnoslaskie/artykul/wroclawski;port;otwiera;nowe;polaczenia,162,0,910498.html) Wrocławski port otwiera nowe połączenia Wrocławskie lotnisko rozszerza siatkę biznesowych połączeń lotniczych. Od 4 października zwiększy się liczba lotów do Kopenhagi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t112036.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;niedlugo;wiecej;rekawow;na;okeciu,99,0,870243.html) Już niedługo więcej "rękawów" na Okęciu Warszawskie lotnisko czeka już tylko na pozwolenie od nadzoru budowlanego. Zostanie również uruchomionych więcej bramek dla pasażerów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)