Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska w 2012 roku ma do wykupu 119,5 mld zł długu

0
Podziel się

Udział bonów w skarbowych papierach wartościowych wyemitowanych na rynku krajowym jest najniższy w historii.

Polska w 2012 roku ma do wykupu 119,5 mld zł długu
bDAzQLMB

Według danych na koniec grudnia ubiegłego roku Polska ma do wykupu w 2012 r. dług o wartości 119,5 mld zł - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Na dług do wykupu w tym roku składają się bony skarbowe o wartości 12 mld zł, obligacje wyemitowane na rynku krajowym o wartości 90,7 mld zł i obligacje oraz kredyty na rynkach zagranicznych warte 16,8 mld zł.

MF podało również, że od stycznia do grudnia 2011 r. zadłużenie w bonach skarbowych spadło o 16 mld zł. Oznacza to, że udział bonów w skarbowych papierach wartościowych wyemitowanych na rynku krajowym wyniósł na koniec grudnia 2,4 proc. Resort podkreśla, że jest to najniższy historycznie poziom.

bDAzQLMD

Ministerstwo wskazało ponadto w komunikacie, że na koniec grudnia 2011 r. poziom krajowego długu (do którego nie zalicza się skarbowych papierów wartościowych emitowanych w obcych walutach) wyniósł 507,2 mld zł wobec 499,3 mld zł na koniec 2010 r. Jednocześnie w styczniu 2012 r. nastąpi wzrost zadłużenia w bonach skarbowych w przedziale od 1 mld do 2 mld zł.

Czytaj więcej o zadłużeniu Polski
Interwencja na walutach? Możemy uniknąć Ministerstwo finansów odkupiło przedterminowo bony skarbowe za prawie 2 i pół miliarda złotych.
Polska zmniejsza dług. "Standardowa procedura" Wartość transakcji wcześniejszego wykupu bonów skarbowych to 2 mld 247 mln zł - poinformował resort finansów.
Rząd wymieniał waluty. Chodzi o dług Dzięki operacji nasz dług publiczny nie przekroczył drugiego progu ostrożnościowego.
bDAzQLNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)