Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska w Unii Europejskiej. "To się opłacało"

0
Podziel się:

Donald Tusk tłumaczy, że jedna decyzja dzieli nas od 400 miliardów złotych.

Polska w Unii Europejskiej. "To się opłacało"
(Reporter)

Polsce opłacało się wejście do Unii Europejskiej - przekonywał premier w Polskim Radiu. Donald Tusk mówił, że w tym przypadku nasz kraj jest wielkim wygranym.

- _ Nie wypada już dzisiaj kłócić się o to, czy Polsce opłacało się przystąpić do Unii Europejskiej. Tutaj nagie liczby, te potężne sumy pieniędzy, które wpłynęły na rozwój cywilizacyjny, infrastrukturalny i gospodarczy do Polski, mówią same za siebie. To jest w historii Polski naprawdę jedno z najważniejszych zdarzeń _- mówi premier.

Gość Jedynki podkreślił, że pieniądze z Unii będą nadal napływały do Polski. - _ Doceniajmy fakt, że zarówno przez pierwsze siedem lat, jak i kolejne siedem lat, mówię tu o perspektywach budżetowych, Polska będzie największym biorcą pomocy europejskiej. To nie jest tak, że ktoś nam robi łaskę, bo takie są reguły, do takiej Unii Europejskiej przystępowaliśmy - _ tłumaczy Donald Tusk.

Premier zapewnił, że zrobi wszystko, by kolejne 400 miliardów złotych z Unii wydać jak najskuteczniej. Zastrzegł, że należy jeszcze poczekać na ostateczną decyzję Parlamentu Europejskiego, która zapadnie najpóźniej we wrześniu. Po tej decyzji planuje szereg spotkań z wyborcami.

Czytaj więcej w Money.pl
Walczymy o unijną kasę. "Piłka jest w grze, wszystko się może wydarzyć" Za dwa dni rusza kolejny szczyt UE. Cięcia w budżecie wspólnoty są nieuniknione.
Tusk szuka sojuszników przed walką o budżet Kwestie budżetu UE na lata 2014-2020 mają być omawiane na unijnym szczycie w Brukseli zaplanowanym na 7-8 lutego.
Donald Tusk: Nie ma co jeszcze mówić o fiasku Premier w grudniu spotka się z unijnymi przywódcami na posiedzeniu Rady Europejskiej. Okazją do rozmów będzie też ceremonia wręczenia UE pokojowej nagrody Nobla.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)