Notowania

Polski śmigłowiec może być światowym hitem. "Sprzedaż będzie liczona w setkach egzemplarzy"

- Ten śmigłowiec wzbudza jak największe pozytywne emocje - mówi wiceprezes Leonardo Helicopters Krzysztof Krystowski. Firma, która jest właścicielem PZL Świdnik chce czysto polską konstrukcję sprzedawać za oceanem. Jak mówi Krystowski sprzedaż może być liczona w setkach egzemplarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.tv)

- Ten śmigłowiec wzbudza jak największe pozytywne emocje - mówi wiceprezes Leonardo Helicopters Krzysztof Krystowski. Firma, która jest właścicielem PZL Świdnik, chce czysto polską konstrukcję sprzedawać za oceanem. Jak mówi Krystowski sprzedaż może być liczona w setkach egzemplarzy.

- Po raz pierwszy został on zaprezentowany na targach w USA. Obecnie jesteśmy obecnie w fazie certyfikacji na rynek amerykański. Musimy przejść certyfikację FAA, do końca roku się z tym uwiniemy. W przyszłym roku będziemy mieli śmigłowiec specjalnie dedykowany do tamtejszych wymogów - mówi Krystowski.

Jak tłumaczy, choć polską nazwę konstrukcji zmieniono z SW-4 Puszczyk na AW-009, to Leonardo Helicopters chce promować śmigłowiec na całym świecie.

- Na bazie śmigłowca SW-4, który jest oryginalną, polską konstrukcją, nasza grupa Leonardo Helicopters postanowiła go zaadaptować i zacząć sprzedawać pod swoją marką, ponieważ wcześniej takiej maszyny nie miała. Do tej pory produkowała większe śmigłowce - dodaje Krystowski.

- On się będzie sprzedawał doskonale, jak świeże bułeczki. Myślę, że to jest śmigłowiec z potencjałem liczonym w setkach egzemplarzy. Inaczej byśmy go nie robili - deklaruje wiceprezes Leonardo Helicopters.

Obecnie lata on już w Brazylii i Chinach. Trwają negocjacje z Koreą Południową, gdzie kontrakt może dotyczyć nawet kilkudziesięciu maszyn.

- To jest bardzo dobry, ciekawy śmigłowiec do kilku celów. Szkoleniowego, bo jest mały i łatwy w pilotażu. Jest tani w zakupie i niedrogi w eksploatacji. Po trzecie jest fajnym śmigłowcem dla firm, ze względu na swoją dyspozycyjność, rozmiary i to, że może wylądować w znacznie większej liczbie miejsc niż samolot, który potrzebuje długiego pasa startowego. Poza tym kosztuje niewiele, bo milion euro za sztukę, co jest dobrą ceną w porównaniu z innymi. Są polscy przedsiębiorcy, którzy mieszkają niedaleko od Krynicy i jeden z nich lata śmigłowcem zakupionym w naszej firmie - mówi Krystowski.

Jak dodaje, ostatnio latali nim polscy piłkarze. AW-009 przywiózł reprezentację piłkarską przed Euro 2016 do ośrodka w Arłamowie.

Tagi: pzl świdnik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2016

AawNa zdjeciu Aw 149 a artykul o innym śmigłowcu piekna propaganda

14-09-2016

QQQQNożżżżż...ku...a "tani???"- niewiele ponad milion euro za sztukę!!! Tani to taki co kosztuje tyle co lepszy samochód- 100, 200 tys zł, ale nie … Czytaj całość

14-09-2016

POLAKA CHCIELI NAM WCISNĄĆ ,,CARACALE'' JAK MAMY WŁASNE I NA TYM TRZEBA OPIERAĆ PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY NA WŁASNEJ MYŚLI TECHNICZNEJ.

Rozwiń komentarze (40)