Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski dzień na EXPO w Szanghaju

0
Podziel się:

Program to dwanaście imprez artystycznych oraz konferencja z ministrem kultury.

Polski dzień na EXPO w Szanghaju
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Program obejmuje dwanaście imprez artystycznych oraz konferencja z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim._ _

Komisarz polskiej wystawy oraz prezes PAIiIZ Sławomir Majman zapowiada, że _ w bogatym programie polska tradycja będzie się przeplatać z nowoczesnością _. - _ Chcemy podkreślić, że Polska jest krajem nowoczesnym, choć mającym swoją tradycję _ - powiedział Majman.

W ostatnich dniach polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju odwiedza dziennie około 35 tysięcy osób.

_ - Z tygodnia na tydzień tych ludzi jest coraz więcej, bo z ust do ust jest przekazywana informacje, że w polskim pawilonie jest ciekawiej niż w innych, dużo droższych pawilonach _ - powiedział Majman. Polska wydała około 40 mln zł na wystawę, głownie z budżetu państwa. W pawilonie pracuje kilku polskich pracowników i kilkudziesięciu Chińczyków, głównie studentów.

Zobacz promujący Polskę na EXPO film _ Animowana historia Polski: _

Polski dzień otworzy minister kultury Bogdan Zdrojewski. Na maszt zostanie wciągnięta polska flaga. Zaplanowano też widowisko Let's Dance Chopin, przygotowane przez Janusza Stokłosę, w głównej sali koncertowej EXPO na 1900 miejsc. Spektakl będzie miał prapremierę w Szanghaju.

_ - Nie chcemy pokazywać Chopina ciągle w pomnikowy sposób; chcemy szukać sposobów, żeby powiedzieć Chińczykom, że jest to żywa muzyka _ - powiedział Majman. Stokłosa poinformował, że wystąpi symfonia JUVENTUS z 70 muzykami, 5 jazzmanów i 11 tancerzy. _ Sprawdźmy, czy Chopina da się tańczyć _ - powiedział.

Z okazji polskiego dnia na EXPO, poza terenem wystawy odbędzie się koncert galowy w Teatrze Wielkim w Szanghaju. _ W pierwszej części utwory Fryderyka Chopina zagra Ewa Pobłocka, a w drugiej części będziemy prezentowali z udziałem chińskiej orkiestry polskie przeboje filmowe - od Komedy po Kaczmarka _ - powiedział Majman.

Zobacz promujący Polskę na EXPO film _ Przewodnik po polskim sukcesie: _

W programie imprez kulturalnych znalazł się także m.in. koncert polskich pieśni ludowych granych na tradycyjnych chińskich instrumentach. _ Potem odbędzie się parada polskich smoków w wykonaniu Teatru Groteska z Krakowa. Siedem smoków przemaszeruje przez cały teren EXPO _ - poinformował Majman. Podczas polskiego dnia wystąpi też zespołu pieśni i tańca _ Śląsk _.

Program polskiego dnia na EXPO w sobotę zakończy widowisko na głównej scenie EXPO pt. Rock Jazz Chopin oraz polska noc klubowa prowadzona przez polskich DJ-ów w jednym z najmodniejszych klubów szanghajskich.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)