Notowania

auto elektryczne
30.06.2009 06:56

Polskie auta na prąd mają podbić świat

Trójkołowe, dwumiejscowe auta z Pruszkowa trafią przede wszystkim na eksport.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Pruszkowie pod Warszawą firma Impact Automotive Technologies rozpoczyna seryjną produkcję trójkołowego, dwumiejscowego pojazdu elektrycznego pod nazwą SAM. *

Pierwsze egzemplarze wyjadą z zakładu w sierpniu, ale już trwają na nie zapisy, głównie od klientów w Europie Zachodniej.

Pojazd rozpędza się do 90 kilometrów na godzinę. Na jednym ładowaniu przejedzie do 100 kilometrów, a później trzeba go na 8-10 godzin podłączyć do zwykłego gniazdka elektrycznego.

SAM-y mają trafić na eksport, m.in. do klientów w Szwajcarii i Niemczech. Dziennik _ Polska _ podkreśla, że w Polsce fanów łączenia ekologii z motoryzacją zniechęca cena tego maleństwa. Kosztować będzie bowiem 60-70 tysięcy złotych. Jak jednak podkreśla gazeta, wysoką cenę mają rekompensować niskie koszty eksploatacji i napraw. Za przejechanie 100 km zapłacimy bowiem jedynie około 3 złotych.

* [ Tesla - w 4 sekundy do setki ]( http://manager.money.pl/styl/auta_luksusowe/artykul/tesla;-;w;4;sekundy;do;setki,63,0,172863.html )
* [ GM przedstawia elektrycznego Volta ]( http://manager.money.pl/styl/auta_luksusowe/artykul/gm;przedstawia;elektrycznego;volta,130,0,353922.html )
* [ Lightning zmieni oblicze motoryzacji? ]( http://manager.money.pl/styl/auta_luksusowe/artykul/lightning;zmieni;oblicze;motoryzacji,226,0,357090.html )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: auto elektryczne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz