Notowania

polskie drogi
15.10.2012 17:14

Polskie drogi. Jest coraz bardziej bezpiecznie?

Poprawa bezpieczeństwa ruchu ma także wymiar ekonomiczny. Zaoszczędzono w ten sposób miliard 400 milionów złotych - o tyle mniejsze były koszty społeczne i ekonomiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

O 15 procent spadła liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Od stycznia do września tego roku na polskich drogach zginęło o 439 osób mniej niż w analogicznym czasie w ubiegłym roku.

Poprawa bezpieczeństwa ruchu ma także wymiar ekonomiczny. Zaoszczędzono w ten sposób miliard 400 milionów złotych - o tyle mniejsze były koszty społeczne i ekonomiczne.

Mniejsza liczba wypadków to między innymi efekt jaki przynosi wdrażany system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Rzecznik Inspekcji Transportu drogowego Alvin Gajadhur podkreśla, że system automatycznego nadzoru pozwala w większym stopniu kontrolować czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. _ - System przyczynił sie do ograniczenia wypadków drogowych _ - dodaje Gajadhur.

W przyszłym roku Inspekcja Transportu Drogowego wprowadzi odcinkowy system pomiaru prędkości przypomina Alvin Gajadhur. Na 29 najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg, na początku i na końcu takiej drogi zostanie zamontowana kamera i będzie liczony średni czas przejazdu.

W 2013 roku zostanie wprowadzony także system kontroli wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Czytaj więcej w Money.pl
Fotoadary to początek. Tak złapią kierowców Od stycznia do końca września na drogach zginęło o 439 osób mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
PiS ma nowy pomysł na polskie drogi Wielkopolscy politycy PiS przygotowali projekt zmiany ustawy o drogach publicznych.
Spór o zakopiankę. Korki na trasie zostaną? Samorządowcy chcą, by zakopianka od Nowego Targu do Zakopanego przeszła gruntowną modernizację.
Tagi: polskie drogi, oszczędności, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz