Notowania

pomoc dla ukrainy
17.09.2014 22:09

Pomoc dla Ukrainy. Poroszenko dziękuje za kamizelki kuloodprone

Poroszenko, jak piszą ukraińskie media, zaznaczył, że Kanada była drugim po Polsce krajem, który uznał niepodległość Ukrainy, i jest jednym z jej najbliższych partnerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przemawiając przed połączonymi izbami parlamentu Kanady wyraził nadzieję, że gdy następnym razem spotka się z premierem tego kraju, będzie już podpisane porozumienie o strefie wolnego handlu między Ukrainą a Kanadą.

Poroszenko podziękował Kanadzie za pomoc dla sił zbrojnych Ukrainy, zwłaszcza za kamizelki kuloodporne.

Szef państwa ukraińskiego powiadomił Izbę Gmin i Senat w Ottawie o tym, że Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy ratyfikował wczoraj, 16 września, umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską.

_ - To było ostatnie pożegnanie Ukrainy ze Związkiem Radzieckim. Powiedzieliśmy "żegnaj" Związkowi Sowieckiemu _ - podkreślił prezydent i dodał, że Ukraina _ idzie drogą eurointegracji i z drogi tej nie zawróci _.

Wcześniej prezydent Poroszenko podziękował premierowi Kanady Stephenowi Harperowi za udzielenie kredytu w wysokości 200 mln dolarów kanadyjskich (CAD) na odbudowę ukraińskiej gospodarki i zapewnienie stabilności socjalnej. Dziękował też za konsekwentne poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Poroszenko, jak piszą ukraińskie media, zaznaczył, że Kanada była drugim po Polsce krajem, który uznał niepodległość Ukrainy, i jest jednym z jej najbliższych partnerów.

_ Strony ustaliły wznowienie prac nad przygotowaniem projektu ukraińsko-kanadyjskiego porozumienia o wolnym handlu i omówiły możliwość rozpoczęcia rozmów o uproszczeniu przez Kanadę procedur wizowych dla obywateli Ukrainy _ - poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta po jego rozmowach z premierem Kanady. Wg niej omówiono też rozwój współpracy m.in. w dziedzinie inwestycji i energetyki.

Prezydent Poroszenko jest oczekiwany jutro w USA, gdzie ma rozmawiać z prezydentem Barackiem Obamą, m.in. o sytuacji na wschodzie Ukrainy i pomocy dla swego kraju. Ma też wygłosić przemówienie na wspólnej sesji obu izb Kongresu USA.

Czytaj więcej w Money.pl
"W obwodach ługańskim i donieckim nie ma już państwa ukraińskiego" Jutro Petro Poroszenko spotka się z Barackiem Obamą. Co przyniosą rozmowy?
Spór gazowy zakłóci dostawy do UE? Spór gazowy między Rosją a Ukrainą rodzi groźbę zakłóceń dostaw rosyjskiego gazu do UE przez terytorium Ukrainy.
Rosja zwiększy budżet armii o jedną piątą Tak wynika z projektu budżetu na lata 2015-2017 przygotowanego przez Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej.
Tagi: pomoc dla ukrainy, kanada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz