Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomoc finansowa dla Ukrainy. "Potrzebują pieniędzy teraz, by płacić rachunki"

0
Podziel się:

Krótkoterminowa pomoc finansowa dla Ukrainy nie powinna być uzależniona od programu reform w tym kraju - uważa przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Martin Schulz
Martin Schulz (ec.europa.eu)

- _ Ukraina potrzebuje pieniędzy już teraz, by płacić swoje rachunki - _ podkreślił wczoraj na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli.

Dominującym tematem spotkania była sytuacja na Ukrainie. Pomoc, której trzeba udzielić, niekoniecznie musi być powiązana z wymogiem wprowadzania reform w kolejnych miesiącach. Z kolejnym rządem Ukrainy można rozmawiać o strategii długoterminowej, by poprawić sytuację gospodarczą - mówił Schulz na konferencji prasowej po spotkaniu z szefami państw i rządów UE.

W jego opinii, _ w tym momencie nie powinniśmy mówić o reformach _. _ Ukraina potrzebuje pieniędzy teraz, by płacić swoje rachunki _ - zaznaczył. Jak dodał, należy rozmawiać z Ukrainą o reformach, ale w dłuższej perspektywie i takich, by to _ nie najbiedniejsi płacili najwyższa cenę _.

W opinii przewodniczącego PE, trzeba jak najszybciej uruchomić fundusze pomocowe dla Ukrainy. Musimy pomóc Ukrainie zająć się jej problemami społecznymi - dodał.

Odnosząc się do sankcji wobec Rosji za aneksję Krymu, o których rozmawiają unijni przywódcy, Schulz podkreślił, że powinna im towarzyszyć strategia, jak _ będziemy rozmawiać z władzami Federacji Rosyjskiej _.

_ Musimy brać pod uwagę skutki sankcji gospodarczych dla krajów członkowskich UE _ - zwrócił uwagę szef PE. Zauważył, że sankcje wobec Rosji, szczególnie ekonomiczne, dzielą kraje UE. _ A trzeba szukać tego, co nas łączy _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)