Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rząd zajmie się nowelizacją prawa łowieckiego

Rząd zajmie się nowelizacją prawa łowieckiego

Fot. GERARD/REPORTER

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów rząd zajmie się nowelizacją prawa łowieckiego. Propozycje resortu środowiska mają być kolejnym działaniem władz w walce z Afrykańskim Pomorem Świń. Umożliwią one zwiększenie odstrzału sanitarnego dzików - wyjaśnia podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Andrzej Konieczny.

Nowe przepisy "pozwolą zwiększać plany łowieckie, na przykład w związku z sytuacją jaką dziś mamy. Chodzi też o plany wieloletnie. Z drugiej strony pozwolą zwiększyć nadzór ministra środowiska nad Polskim Związkiem Łowieckim. Umożliwią dyscyplinowanie i wywieranie wpływu na właściwy poziom realizacji pozyskiwania zwierzyny" - tłumaczy podsekretarz stanu.

Nowelizacja ustawy wiąże się również z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2014 roku w sprawie dzierżawy obwodów łowieckich - dodaje Andrzej Konieczny.

Trybunał wskazał wówczas, że obowiązujące teraz prawo niewłaściwie chroni prawa właścicieli nieruchomości, na których ma być prowadzone polowanie. Nowelizacja ma też umożliwić właścicielom nieruchomości prywatnych występowanie do sądu o ustanowienie zakazu polowań z powodu ich przekonań religijnych i moralnych.IAR
Czytaj także
Polecane galerie
ania
2016-09-20 18:57
niestety lobby morderców zwierząt ma się swietnie i ma pole do popisu. w nowym prawie łowieckim mysliwy moze Cie wyprosic z kasu bo mu ploszysz zwierzyne któreąw swietle prawa chce zabic bo lubi.... prawda taka ze na wysokich szczeblach sporo tych łowczych.... zwyczajni urodzeni mordercy. dokarmiają zwierzyne zeby mogli soebie pozabijac dla pzryjemnosci. Dokarmiana lepiej się rozmnaża. Patrzą w oczy pieknej sarny i stzrelają....
Mazurka
2016-09-20 15:17
Nie pozwalam mordować zwierząt na mojej ziemi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asdfasdf
2016-09-20 15:08
Wiec mysliwy moze bez mojej zgody, albo nawet powiadomienia, wejsc na moj teren i strzelac z broni palnej narazajac mnie i nieswiadoma rodzine na smierc. Ciekawe prawo, tylko co bedzie jak dojdzie do tragedii? patrzac na mentalnosc tych pisowskich prostakow, to zapewne przysla list kondolencyjny z kolka lowieckiego. Czy te ofiary bezmozgowia potrafia cos zrobic z sensem? A moze dla nich kilka ofiar cywilnych w zamian za dobra zmiane jest jak najbardziej na miejscu?
Pokaż wszystkie komentarze (20)