Notowania

prawo łowieckie
20-09-2016 (02:01)

Rząd zajmie się nowelizacją prawa łowieckiego

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów rząd zajmie się nowelizacją prawa łowieckiego. Propozycje resortu środowiska mają być kolejnym działaniem władz w walce z Afrykańskim Pomorem Świń. Umożliwią one zwiększenie odstrzału sanitarnego dzików - wyjaśnia podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Andrzej Konieczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GERARD/REPORTER)

Nowe przepisy "pozwolą zwiększać plany łowieckie, na przykład w związku z sytuacją jaką dziś mamy. Chodzi też o plany wieloletnie. Z drugiej strony pozwolą zwiększyć nadzór ministra środowiska nad Polskim Związkiem Łowieckim. Umożliwią dyscyplinowanie i wywieranie wpływu na właściwy poziom realizacji pozyskiwania zwierzyny" - tłumaczy podsekretarz stanu.

Nowelizacja ustawy wiąże się również z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2014 roku w sprawie dzierżawy obwodów łowieckich - dodaje Andrzej Konieczny.

Trybunał wskazał wówczas, że obowiązujące teraz prawo niewłaściwie chroni prawa właścicieli nieruchomości, na których ma być prowadzone polowanie. Nowelizacja ma też umożliwić właścicielom nieruchomości prywatnych występowanie do sądu o ustanowienie zakazu polowań z powodu ich przekonań religijnych i moralnych.

Tagi: prawo łowieckie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2016

makoMysliwy-tępy chłopek o złamanym intelekcie i przykrótkim przyrodzeniu-kompensuje mordowaniem. Żałosne

20-09-2016

asdfasdfWiec mysliwy moze bez mojej zgody, albo nawet powiadomienia, wejsc na moj teren i strzelac z broni palnej narazajac mnie i nieswiadoma rodzine na … Czytaj całość

20-09-2016

MarkoPowinni wprowadzić ścisły zakaz polowań na zwierzęta. Jedynie wyjątkowe sytuacje mogły być odstępstwem od takich decyzji. Zlikwidować ambony … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)

Wybrane dla Ciebie