Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomysł na tańsze paliwo? Kaczyński go ujawnia

0
Podziel się:

Prezes PiS domagając się od rządu skutecznej walki z drożyzną, nazwał premiera: Donald nic nie mogę Tusk.

Pomysł na tańsze paliwo? Kaczyński go ujawnia
(PAP/Paweł Kula)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości domaga się od rządu obniżenia akcyzy na benzynę. Jarosław Kaczyński podkreślał podczas konferencji prasowej, że tą prostą metodą można pomóc Polakom walczącym z drożyzną, szukającym pieniędzy na wyprawki szkolne dla dzieci.

Prezes PiS powiedział, że nie trzeba być kierowcą, by wiedzieć, iż benzyna jest obecnie bardzo droga, a w jej cenie - jak mówił - około 50 procent stanowią podatki, między innymi akcyza.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

_ - Słyszałem, że mówię o benzynie, a przecież nie mam prawa jazdy. Otóż proszę państwa, ja nie mam prawa jazdy, to prawda i w związku z tym nie kieruję samochodem. No, my mamy w Polsce premiera, który nie ma kwalifikacji do tego, żeby rządzić, a rządzi. Już nawet są na ten temat różnego rodzaju występy kabaretowe. Pan premier powiedział, że ja się wyzłośliwiam, bo on przecież jest, prowadził posiedzenie Rady Ministrów, przypominam, że niedawno z tego miejsca stawiałem pytanie: gdzie jest premier? _

_ - Otóż ja oczywiście wiem, że fizycznie pan Donald Tusk jest, tylko, że pan Donald Tusk jednocześnie głosi, że nie może nic zrobić. Donald nic nie mogę Tusk. Tak by to wyglądało, po co nam tego rodzaju premier? Premier jednocześnie opuszcza własny elektorat, sprawa kursu franka to jest właśnie opuszczenie swojego elektoratu _.

Jarosław Kaczyński mówił też o trudnościach wielu obywateli ze spłatą kredytu we frankach szwajcarskich. Nazywając premiera _ Donald nic nie mogę Tusk _ przekonywał, że rozwiązaniem byłyby na przykład wakacje od spłaty kredytu.

*POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO: *

Jarosław Kaczyński zapowiada, że PiS niebawem przedstawi propozycje regulacji prawnych dotyczących gazu łupkowego. _ Trzeba to uregulować, żeby Polska na tym skorzystała; Norwegia jest i była wolnorynkowa, ale tam z wydobycia gazu i ropy korzystają Norwegowie _ - argumentuje.

_ Mamy już przygotowane i przedstawimy je bardzo szybko - odpowiednie regulacje prawne związane z tym, że gaz łupkowy coraz bardziej się zbliża do nas. W związku z tym trzeba to uregulować w ten sposób, żeby Polska na tym korzystała _ - powiedział prezes PiS na piątkowej konferencji prasowej.

Jak podkreślił, nowe przepisy proponowane przez PiS mają na celu zabezpieczenie Polski przed utratą kontroli nad wydobyciem i wykorzystaniem gazu łupkowego. _ Żeby to nie było tak, że w imię swoiście rozumianej gospodarki wolnorynkowej nie Polacy mieli z tego korzystać. Przypomnę, że Norwegia jest i zawsze była krajem gospodarki wolnorynkowej, ale tam z wydobycia gazu i ropy korzystają Norwegowie i to zostało odpowiednio zabezpieczone _ - powiedział prezes PiS.

W kwietniu amerykańska Agencja ds. Energii (EIA) podała, że Polska ma 5,3 bln m sześc. możliwego do eksploatacji gazu łupkowego. Byłyby to największe złoża w Europie. Mają się one znajdować w pasie od wybrzeża Bałtyku, w kierunku południowo-wschodnim, do Lubelszczyzny. Wiele światowych koncernów zamierza w najbliższych latach wykonać liczne próbne odwierty, aby to sprawdzić. W województwie lubelskim koncesje na poszukiwania złóż gazu łupkowego otrzymało osiem firm, m.in. Exxon, Chevron, PKN Orlen, PGNiG.

Polska gospodarka w opałach? - czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;zapowiada;ogromne;ciecia;wydatkow,211,0,890323.html) Rostowski: Rok, dwa i będą wielkie efekty Minister zapewnia, że reforma zagwarantuje bezpieczeństwo i stabilność gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/balcerowicz;kurs;franka;jest;sztucznie;silny,99,0,890211.html) Balcerowicz: Frank spadnie, bo kurs jest... Zdaniem byłego ministra finansów, uwaga polityków nie powinna skupiać się na tym problemie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t47412.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fedak;sytuacja;na;rynku;pracy;jest;stabilna,200,0,890312.html) Fedak: Sytuacja nie jest dramatyczna Minister pracy i polityki społecznej ocenia sytuację na rynku pracy w Polsce, jako stabilną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/wig20-na-tle-europy/) Europa odbija od dołka? Przed GPW wielka szansa W ciągu dwóch tygodni rekordowe spadki na europejskich parkietach przekroczyły 20 procent. Wczoraj zaczęło się odrabianie pokaźnych strat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)