Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad miliard wiadomości z okazji Dnia Pomocy Humanitarnej

0
Podziel się:

Podczas tegoroczna edycji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej przez sieci społecznościowe przeszedł ponad miliard wiadomości nadziei.

Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon
Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon (AP/Fotolink/East News)

Tegoroczna edycja Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej to historyczny dzień dla sieci społecznościowych. Spłynął przez nie ponad miliard _ wiadomości nadziei _ - podała wczoraj ONZ. Liczba wpisów internetowych rosła gwałtownie po wideo z piosenkarką Beyonce.

Teledysk dokumentuje występ gwiazdy 10 sierpnia w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Uzupełniają go filmiki ukazujące pomoc humanitarną w rozmaitych zakątkach świata. Można obejrzeć go na stronie kampanii internetowej (www.whd-iwashere.org).

Na stronie tej każdy może się zarejestrować i opisać swoją działalność charytatywną. _ Jest to najlepszy sposób, by złożyć hołd pracownikom humanitarnym, którzy stracili swoje życie, oraz wyrazić szacunek tym ludziom, którzy wypełniają swoją szlachetną misję niosąc pomoc osobom cierpiącym _ - napisał w przesłaniu Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon (na zdj.).

Do akcji oprócz Beyonce włączyli się Justin Bieber, Lady Gaga i Michelle Obama.

Światowy Dzień został ustanowiony w 2008 roku dla upamiętnienia ataku z 19 sierpnia 2003 roku na siedzibę ONZ w Bagdadzie. Zginęły wówczas 22 osoby, w tym pracownicy organizacji pomocowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat. Zatrważające doniesienia z Syrii Już 1,5 miliona ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej w Syrii - poinformowało Biuro NZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA).
Milion od jednego darczyńcy. Zaskoczeni Polska Akcja Humanitarna otrzymała ponad milion złotych na program budowy studni w Sudanie.
Noblista tylko w Money.pl: Oto szokująca prawda o kryzysie Bankier ubogich twierdzi, że system oparty na żądzy pieniądza może się zawalić.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)