Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Popracie dla partii. Prawo i Sprawiedliwość idzie po władzę?

0
Podziel się:

Z najnowszego sondażu wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma lepsze notowania od PO.

Popracie dla partii. Prawo i Sprawiedliwość idzie po władzę?
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą Obywatelską. Według najnowszego sondażu TNS Polska dla Wiadomości TVP, na PiS chce zagłosować 29 procent badanych, którzy zadeklarowali, że wezmą udział w wyborach. Na drugim miejscu jest partia Donalda Tuska z 26-procentowym poparciem.

Co dziesiąty badany wskazał na Sojusz Lewicy Demokratycznej. Do Sejmu weszłyby jeszcze Twój Ruch Janusza Palikota oraz Polska Razem Jarosława Gowina, najnowsza inicjatywa na polskiej scenie politycznej. Każde z tych ugrupowań z pięcioprocentowym poparciem.

Poza parlamentem znalazłyby się: Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc. poparcia), Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikkego - 3 proc. oraz Solidarna Polska - 3 proc. 14 procent respondentów nie jest jeszcze zdecydowanych, na kogo głosować.

Sondaż przeprowadzono pomiędzy 13 a 16 grudnia na próbie 1498 osób. Z podstawy procentowania wyłączono te osoby, które spontanicznie pytane, na która partię by głosowały odpowiedziały _ nie głosował(a)bym _ lub _ nie wiem czy poszedłbym(łabym) głosować _.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)