Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poprawki do ustawy refundacyjnej. Udało się?

0
Podziel się:

Apteki będą mogły się odwoływać, a aptekarze nie odpowiedzą za nieprawidłowo wypisane przez lekarzy recepty.

Poprawki do ustawy refundacyjnej. Udało się?
(PAP/Paweł Kula)

Sejmowa komisja zdrowia przyjęła w nocy poprawki do nowelizacji ustawy refundacyjnej. Zakładają one wprowadzenie procedury odwoławczej dla aptek po kontroli NFZ oraz abolicję dla aptekarzy, którzy zrealizowali nieprawidłowo wypisane przez lekarzy recepty. Umorzone mają też być rozpoczęte w tej sprawie postępowania.

Mister zdrowia Bartosz Arłukowicz (na zdjęciu) powtórzył po posiedzeniu, że nowelizacja jest przeprowadzana w trybie pilnym, bo czekają na nią pacjenci, lekarze i aptekarze. Przeprosił także z trybuny sejmowej za zamieszanie i chaos związany z receptami.

- _ Za ten chaos przepraszam. Nie tylko pacjentów, ale także lekarzy, aptekarzy. Tak, potrafię to zrobić - przeprosić wszystkich tych, którzy przez ten chaos musieli przejść _ - powiedział minister.

POSŁUCHAJ CO POWIEDZIAŁ BARTOSZ ARŁUKOWICZ:

Przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha z PiS skrytykował sposób pracy nad nowelizacją i zaproponowane przez posłów PO poprawki. Dodał, że podczas prac komisji były wątpliwości czy abolicja obejmie aptekarzy.

- _ Jedna poprawka, która mówi o procesie odwołania się od decyzji NFZ, które tak naprawdę odwołaniem nie jest, a druga mówi o abolicji dla aptekarzy, która abolicją nie jest,. Gratuluję poprawek _ - powiedział Piecha.

POSŁUCHAJ CO POWIEDZIAŁ BOLESŁAW PIECHA:

Kluby PiS, SLD i Solidarnej Polski uzależniają głosowanie za projektem nowelizacji od poparcia przez koalicję wniosków mniejszości, które przewidują niekaranie aptekarzy w przypadku realizacji niewłaściwie wypisanej recepty. Natomiast Ruch Palikota zapowiedział głosowanie przeciwko projektowi, a PSL - jego poparcie.

Dziś w sejmie odbędzie się głosowanie w tej sprawie. Jeśli sejm uchwali nowelizację, trafi ona do senatu. Najbliższe posiedzenie tej izby zaplanowano na 1. lutego.

Czytaj więcej o zamieszaniu wokół ustawy refundacyjnej
Arłukowicz przemówił. Uspokaja pacjentów Arłukowicz powiedział, że zakończyły się negocjacje w sprawie cen leków.
Ustawa refundacyjna - konstytucyjna Tak twierdzi Ewa kopacz, minister zdrowia. Opozycja ma wątpliwości zwłaszcza w sprawie stałej ceny leku refundowanego.
Debatują nad ustawą. Lekarzom się nie spieszy Minister Arłukowicz przedstawił komisji zdrowia propozycje zmian w ustawie refundacyjnej. Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje, aby tryb prac nad nowelizacją nie był zbyt pilny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)