Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chiny ratyfikowały porozumienie klimatyczne z Paryża. USA pójdą ich śladem?

13
Podziel się:

Chiński parlament ratyfikował w sobotę porozumienie klimatyczne przyjęte w grudniu ubiegłego roku w Paryżu - poinformowała chińska agencja prasowa Xinhua.

Xi Jinping
Xi Jinping (EPA/ALY SONG)

Stały Komitet Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych ratyfikował historyczne porozumienie na dzień przed rozpoczęciem w Hangzhou na wschodzie Chin szczytu G20, czyli 19 najsilniejszych gospodarczo krajów świata i Unii Europejskiej.

Oczekuje się, że jeszcze w sobotę, po spotkaniu z przywódcą Chin Xi Jinpingiem, amerykański prezydent Barack Obama ogłosi, że USA formalnie przystąpią do porozumienia o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Chiny i USA odpowiedzialne są razem za prawie 40 procent tych emisji. Oficjalne przyjęcie przez te kraje porozumienia ma ogromne znaczenie dla wejścia w życie uzgodnień z Paryża.

Podczas szczytu APEC w 2014 roku w Pekinie Barack Obama i Xi Jinping ustalili, że USA i Chiny będą wspólnie działać przeciwko zmianom klimatycznym.

Celem porozumienia klimatycznego, które zostało zawarte w Paryżu 12 grudnia ubiegłego roku, jest utrzymanie wzrostu globalnych średnich temperatur na poziomie znacznie mniejszym niż 2 stopnie Celsjusza w stosunku do epoki przedindustrialnej i kontynuowanie wysiłków na rzecz ograniczenia wzrostu temperatur do 1,5 stopnia.

Porozumienie ma zacząć obowiązywać od 2020 roku, ale wielu obserwatorów oczekuje, że może wejść w życie długo przed tym terminem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Polak
8 lat temu
[QUOTE] porozumienie klimatyczne z Paryża. USA pójdą ich śladem? [/QUOTE] a my w Polsce i tak bedziemy palic weglem bo to nasze bogactwo naturalne i oszołomy tzw*ocieplenia klimatycznego* moga nas pocałowac w cztery litery!!!
Andrzej
8 lat temu
Kto ma kase ten wymysla biznesy . Wywolja wojny w regionach swiata zeby ich nie mordowano . To pluskwy i pijawki tego swiata .
winaTuskawina
8 lat temu
To jest wina Tuskawicza! Gdyby Jaro byl prezydentem to trzebaby bylo ograniczac wylacznie emisje kotow :)
sfdjhfsj
8 lat temu
Pan Prezydent Trump nigdy nie zaakceptuje tych niszczacych rodzima gospodarke fantasmagorii.
biks
8 lat temu
Surowce up!