Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porozumienie na linii Rosja - Ukraina możliwe?

0
Podziel się:

- Ukraina to dla nas bratnie państwo. Bez względu na to, jak niewygodna i trudna dla nas będzie nowa władza - mówi Leonid Słucki, rosyjski polityk.

Porozumienie na linii Rosja - Ukraina możliwe?
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, będzie gotowa do konstruktywnego dialogu z nowymi władzami na Ukrainie, nawet jeśli współpraca ta będzie niełatwa - oświadczył przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. WNP Leonid Słucki.

_ - Ukraina to dla nas bratnie państwo. Bez względu na to, jak niewygodna i trudna dla nas będzie nowa władza, będziemy kontaktować się z nią na wszystkich szczeblach _ - oznajmił Słucki, cytowany przez agencję Interfax.

Deputowany oświadczył też, że porozumienie zawarte przez ukraiński rząd i opozycję w żaden sposób nie oddzieli narodów Rosji i Ukrainy. _ Nowa władza to nie powód do kolejnych rezolucji. To powód do konstruktywnego dialogu _ - podkreślił.

W minioną środę sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow oznajmił, że _ Moskwa podtrzymywała i podtrzymuje dialog ze wszystkimi cywilizowanymi siłami politycznymi na Ukrainie _.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)