Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
18.04.2014 09:54

Porozumienie w sprawie Ukrainy. Włoska prasa sceptyczna

Tamtejsi komentatorzy podkreślają, że wciąż najwięcej w tej sprawie ma do powiedzenia Władimir Putin, którego nie będą nigdy w stanie upilnować Waszyngton ani Bruksela, a tym bardziej więc i Kijów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LaertesCTB/cc/Flickr)

Porozumienie ma na celu wznowienie dialogu i złagodzenia napięcia, przypomina _ Corriere della Sera _. To bardzo istotne, dodaje dziennik, nie wiadomo jednak, czy układające się strony dotrzymają wierności wziętym na siebie zobowiązaniom. W tej chwili jednak musi nam wystarczyć, że sytuacja na Ukrainie nie ulegnie dalszemu pogorszeniu, konkluduje największa włoska gazeta.

Według rzymskiego dziennika €œ_ La Repubblica _ w wyniku genewskiego porozumienia każda ze stron powinna uczynić krok wstecz, _ €œzanim wszyscy wylądują w przepaści _. Jest kilka powodów, by wierzyć, że to się uda, ale co najmniej tyle samo, by być pesymistą, stwierdza autor, znany politolog Lucio Caracciolo.

Powątpiewa on, czy wszystkie siły działające na ukraińskiej szachownicy są w stanie i chcą zrealizować tak ambitny program w zmieniającej się jak w kalejdoskopie sytuacji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz