Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Z powodu mgły nie wylądowało kilka samolotów

0
Podziel się

Wskutek mgły samoloty pokierowano do Poznania i Krakowa.

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Z powodu mgły nie wylądowało kilka samolotów
(Lukasz Kalinowski/East News)
bErUdlvp

Siedem samolotów, w tym pięć pasażerskich, które dziś rano miały wylądować na lotnisku Katowice w Pyrzowicach, wskutek mgły przekierowano do Poznania i Krakowa. Wyloty odbywają się z opóźnieniami. Przed godz. 11 lotnisko znów zaczęło przyjmować samoloty.

Wcześnie rano mimo mgły lotnisko przyjmowało maszyny. Także przed godz. 10 w Katowicach zdołał wylądować niewielki turbośmigłowy samolot Lotu z Warszawy. Okresowo jednak warunki pogarszały się na tyle, że zdecydowano o przekierowaniu kilku większych maszyn na inne lotniska.

Jak poinformowały służby lotniskowe na swoim profilu na Facebooku, w związku z zamgleniem do Krakowa przekierowano kurs linii Wizz Air z gruzińskiego Kutaisi (planowe lądowanie 7.45), czarter Corendon z cypryjskiego Ercan (planowo o godz. 8) oraz rejs Wizz Aira z Dortmundu (9.55).

bErUdlvr

Do Poznania skierowano natomiast rejsy Ryanaira z Londynu Stansted (planowo w Katowicach o 9.35) oraz z Bristolu (planowe lądowanie o 10.). Dodatkowo Lot odwołał swój poranny rejs z Monachium (planowo w Katowicach o 9.50).

W związku z przekierowaniami mających lądować w Katowicach maszyn, przed godziną 11. jako _ opóźnione _ na tablicach lotów figurowały połączenia Ryanaira do Londynu Stansted (z godz. 10.) i do Bristolu (z godz. 10.25), a także rejs Wizz Aira do Londynu Luton (z godz. 10.25). Odwołany został rejs Lotu do Monachium (planowo o 10.35).

Według informacji rzecznika lotniska Cezarego Orzecha samolot Ryanaira z Londynu wysadził pasażerów w Poznaniu, po czym poleciał do Katowic po kibiców, udających się na mecz polskiej reprezentacji piłki nożnej z Anglią. Pasażerowie kursu z Londynu mieli jechać z Poznania do Katowic autokarami.

Przewoźnicy różnie organizują transport pasażerów w czasie mgieł. Część z nich miało jechać do Poznania i Krakowa autokarami; część miała oczekiwać, aż samoloty zaczną lądować w Katowicach. Lotnisko ponownie otwarto ok. godz. 10.40. Jako pierwszy wylądował samolot linii Travel Service z Tel Awiwu (planowo o godz. 10).

bErUdlvx

Czytaj więcej w Money.pl

bErUdlvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)