Notowania

54 tys. zł za ledwie 25 dni pracy. Liczba posiedzeń Sejmu wyjątkowo mała

Do końca roku posłom zostały ledwie 17 dni w sejmowych ławach. Będą to jednak cenne dni, bowiem licząc nawet od lipca do końca grudnia za 25. posiedzeń zainkasują 54 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)

Do końca roku posłom zostały ledwie 17 dni w sejmowych ławach. Będą to jednak cenne dni, bowiem licząc nawet od lipca do końca grudnia za 25. posiedzeń zainkasują 54 tys. zł.

Od października posłowie mają zarabiać o 20 proc. mniej czyli około 5,6 tysiąca na rękę. Tym czasem do września ich pensja wynosi około 10 tys. zł na rękę – przypomina "Super Express".

To ostatnie tak dochodowe wakacje. Trwały aż 52 dni, za które posłowie mieli oczywiście płacone. Mimo tego na nadmiar pracy nie mogą narzekać.

Zarobki posłów. Pracują ciężej niż inni Polacy?

Harmonogram prac Sejmu jest dla nich aż nader łaskawy. Do końca roku posłom zostały ledwie 17 dni w sejmowych ławach.

Ile zarabiają politycy?
Zarobki posłów i senatorów Uposażenie (miesięcznie brutto) Dieta poselska (miesięcznie brutto) Razem (miesięcznie brutto)
Pensja obecna 10 021 zł 2 505 zł 12 526 zł
Pensja po obniżce o 20 proc. 8 017 zł 2 004 zł 10 021 zł
Źródło: Wyliczenia money.pl na podstawie danych rządowych

Jak oszacował SE, licząc od lipca do końca grudnia, posłowie wezmą udział w 25 posiedzeniach. Za te dni pracy zarobią 54 tys. zł. Jak przekonuje Sejm odpowiadając dziennikowi, nie wykluczone są jednak pewne modyfikacje oznaczające np. wydłużenie posiedzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zarobki posłów, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2018

CIERPLIWY I SPRAWIEDLIWYDlugo sie tymi pieniedzmi cieszyl nie bedzie,bo juz po wyborach pojdzie siedziec, jak ta cala pisowska reszta.

21-09-2018

WitekKiedy wreszcie zlikwiduje się to grono darmozjadów. Już wielokrotnie partie obiecywały jak dojdziemy do władzy to zmniejszymy ilość posłów i … Czytaj całość

21-09-2018

jarekzwłaszcza takie obżerające się tłuste babsko ciężko pracuje ,wstyd ,do stajni toto krowy myć ,świnie kąpać

Rozwiń komentarze (42)