Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Potrzebna jest europejska agencja ratingowa"

0
Podziel się:

Niemiecki prezydent wyraził wczoraj chęć stworzenia europejskiej agencji ratingowej.

"Potrzebna jest europejska agencja ratingowa"
(ec.europa.eu)

Prezydent Niemiec Christian Wulff powiedział wczoraj w Rzymie, że _ Unia Europejska powinna mieć jeden wspólny głos także z finansowego punktu widzenia _. _ Potrzebna jest europejska agencja ratingowa _ - dodał po spotkaniu z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano.

Na zdjęciu niemiecki prezydent, Christian Wulff

_ - Potrzebujemy więcej decyzji, bardziej widocznych twarzy, bardziej przejrzystych procedur _ - oświadczył niemiecki prezydent. Wyraził przekonanie, że _ jeśli Unia nie będzie przemawiała jednym głosem, nie będzie słuchana _.

_ - Europa zależy także od solidarności państw członkowskich, a w tej kwestii Niemcy gotowe są uczynić to, co do nich należy _ - zadeklarował Wulff.

_ - Jesteśmy wdzięczni Włochom za ich filoeuropejskie stanowisko. Teraz państwa założycielskie powinny wziąć na siebie większą odpowiedzialność _ - ocenił. Jako priorytet wymienił większą jedność w polityce zagranicznej, przede wszystkim wobec prodemokratycznych wydarzeń w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

_ - Nadszedł moment, aby sprawić, by europejscy obywatele mieli świadomość, że na ich kontynencie wszystko przebiega w sposób poprawny _ - powiedział Christian Wulff. Z wielkim uznaniem wypowiedział się o 86-letnim prezydencie Włoch Giorgio Napolitano, nazywając go _ przekonanym i przekonującym zwolennikiem Europy, doskonałym doradcą z bardzo szeroką historyczną wizją _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t127864.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;i;amerykanie;trzesa;gieldami;co;na;to;gpw,82,0,852818.html) Grecy i Amerykanie trzęsą giełdami. Co na to GPW? Mimo fatalnych informacji ze strefy euro i USA Warszawa broni się przed spadkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;poza;strefa;euro;to;kombinacja;kryzysow;walutowego;i;bankowego,72,0,829768.html) Grecja poza strefą euro to kombinacja kryzysów walutowego i bankowego Zdaniem ekonomistów Polska straciłaby na rynkowych zawirowaniach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t84795.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;restrukturyzacji;dlugow;grecji,83,0,824915.html) Nie będzie restrukturyzacji długów Grecji Wcześniej niemiecki _ Der Spiegel _ informował, że Grecja zamierza wystąpić z europejskiej unii walutowej.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)