Notowania

powódź w rosji
09.07.2012 17:47

Powódź w Rosji. Zaczeły się zwolnienia

Poniedziałek ogłoszono dniem żałoby narodowej w Rosji. Zaczęły się pogrzeby osób, które zginęły w powodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Gubernator Kraju Krasnodarskiego, na południu Rosji, zdymisjonował szefa władz Krymska i szefa rejonu krymskiego, gdzie na skutek nagłej powodzi zginęło co najmniej 171 osób. Regionalne władze nie ostrzegły na czas mieszkańców przed żywiołem.

_ - Dowiedziono, że miejscowe władze zostały ostrzeżone o możliwej powodzi co najmniej na trzy godziny naprzód, ale podczas moich spotkań z ludźmi wielu mieszkańców Krymska powiedziało mi, że nie zostało uprzedzonych o zagrożeniu _ - powiedział gubernator Kraju Krasnodarskiego Aleksandr Tkaczow na naradzie kryzysowej.

Tymczasem prezydent Rosji Władimir Putin zarządził wszczęcie śledztwa, mającego wyjaśnić, dlaczego liczba ofiar powodzi jest tak wysoka i czy można było uczynić coś, co zapobiegłoby katastrofie lub ustrzegło mieszkańców przed jej tragicznymi skutkami. Poszkodowanym obiecano wysokie odszkodowania.

_ - Musimy przeanalizować przyczyny tego, co się stało, aby uniknąć powtórzenia się tragedii w innych miejscach _ - powiedział Putin na nardzie na Kremlu poświęconej wydarzeniom na Kubaniu.

Poniedziałek ogłoszono dniem żałoby narodowej w Rosji. Zaczęły się pogrzeby osób, które zginęły w powodzi. Powódź, która nawiedziła Kubań w nocy z piątku na sobotę, zatopiła kilka tysięcy gospodarstw; w jej następstwie ucierpiało ponad 20 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk i Komorowski piszą do Putina. Dlaczego? Premier Tusk zapewnił szefa rosyjskiego rządu, że w razie potrzeby Polska gotowa jest pospieszyć z pomocą przy usuwaniu skutków powodzi.
Żałoba narodowa w Rosji, 150 osób nie żyje Władze lokalne wyliczyły, że w sumie pod wodą znalazło się około 4 tysięcy gospodarstw, a poszkodowanych zostało blisko 12 tys. ludzi.
Już prawie sto ofiar deszczy w Rosji Fale powodziowe dochodziły do wysokości siedmiu metrów. Porywały ludzi do morza.
Tagi: powódź w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz