Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powódź zniszczyła drogi warte 1,3 miliarda złotych

0
Podziel się:

Na naprawę Generalna Dyrekcja Drów Krajowych i Autostrad już wydała 16 milionów złotych.

Powódź zniszczyła drogi warte 1,3 miliarda złotych
(PAP/Darek Delmanowicz)

Największe szkody występują na Śląsku, Małopolsce, a także w okolicach Sandomierza. Na naprawę GDDKiA już wydała 16 milionów złotych. *Najważniejsze inwestycje na Euro 2012 mają być gotowe.*

_ - Straty na istniejącej sieci dróg wynoszą 1 mld 300 mln zł. Takie pieniądze trzeba wydać, żeby doprowadzić te zniszczone i zalane drogi do stanu przed powodzią - _powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Według Dyrekcji, największe szkody występują na Śląsku, Małopolsce, a także w okolicach Sandomierza.

Rzecznik GDDKiA dodał, że Dyrekcja wydała już 16 mln zł na usuwanie bieżących szkód związanych z powodzią. Wydatki były realizowane od pierwszej fali powodziowej. Jak powiedział Hadaj, nowe inwestycje, przerwane z powodu powodzi, zaczynają być ponownie realizowane. _ _

_ - Będą opóźnienia, ale nie są one takie, jakich się spodziewaliśmy na początku powodzi. Wtedy myśleliśmy, że te opóźnienia na większości inwestycji będą sięgały nawet pół roku. W tej chwili jest tak, że będą one sięgały kilkunastu dni, może kilku tygodni _ - powiedział Hadaj.

Jak podkreślił, inwestycje związane z Euro 2012, przede wszystkim na południu Polski, czyli autostrada A1 i A4 _ będą zrealizowane na czas, czyli na Euro _.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)