Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.08.2005 15:43

Powoli kończą się bilety na koncert Jeana Michela Jarre'a

Podziel się
Dodaj komentarz

Powoli kończą się bilety na koncert Jeana Michela Jarre'a w Stoczni Gdańskiej. Organizatorzy twierdzą, że rozeszła się już większość ze 120 tysięcy wejściówek.

Koncert francuskiego muzyka na terenie Stoczni zaplanowano na 26 sierpnia. Ma to być jeden z głównych punktów obchodów 25-lecia Solidarności.

Prezes organizującej występ Jarre'a - Fundacji Gdańskiej, Stanisław Plakwicz zapowiedział, że artysta zaprezentuje swoją wizję Solidarności. Kilka dni temu Jarre był w Warszawie i Gdańsku, gdzie spotkał się z Lechem Wałęsą, ludźmi Solidarności i dziennikarzami. Jak dodaje Plakwicz, ta krótka lekcja wstrząsnęła muzykiem, mimo że przyjechał on do Polski dobrze przygotowany.

Koncert Jeana Michela Jarre'a jest też gigantycznym przedsięwzięciem logistycznym. Pojutrze do Gdańska ma przyjechać 11 francuskich ciężarówek ze sprzętem. Scena w Stoczni będzie budowana aż przez 2 tygodnie.

A w najbliższy weekend muzyk będzie nagrywał w studio Radia Gdańsk. Przygotuje tu część materiału, który potem wykorzysta w trakcie koncertu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz