Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powstańcy w odwrocie. Armia wzięła Bregę

0
Podziel się:

Wojska Kaddafiego dokonały silnych bombardowań Bregi. Rebelianci uciekali w kierunku Adżdabii.

Powstańcy w odwrocie. Armia wzięła Bregę
(PAP/EPA)

Siły lojalne wobec pułkownika Muammara Kaddafiego _ oczyściły _ z rebeliantów leżące na wschodzie Libii miasto Brega - oświadczył w państwowej telewizji anonimowy przedstawiciel wojska. Agencja AFP informuje o powstańcach uciekających z miasta.

- _ Brega została oczyszczona z uzbrojonych gangów _ - powiedział wojskowy.

Jak informuje korespondent agencji AFP, dziesiątki libijskich powstańców wycofywały się w niedzielę z Bregi. Wcześniej wojska Kaddafiego dokonały silnych bombardowań tego miasta. Wołając _ Allah Akbar _, rebelianci samochodami uciekali w kierunku położonej w pobliżu Adżdabii.

Agencja AFP pisze, że linia frontu z dnia na dzień przesuwa się dalej na wschód, a kolejne miasta przechodzą w ręce wojsk Kaddafiego, które znajdują się 240 km od będącego bastionem opozycji miasta Bengazi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t135055.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakaz;lotow;nad;libia;liga;arabska;na;tak,122,0,792954.html) Zakaz lotów nad Libią. Liga Arabska na _ Tak _ Liga Arabska uważa, że rząd Kaddafiego utracił mandat. USA popierają apel Ligi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t134578.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;atakuja;misrate,62,0,792894.html) Wojska Kaddafiego atakują Misratę Armia chce odbić miasto z rąk rebeliantów. To ich ostatni bastion na zachodzie Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t135021.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;zrywa;stosunki;z;francja,76,0,792652.html) Kaddafi zrywa stosunki z Francją To reakcja na uznanie przez Paryż Narodowej Rady Libijskiej reprezentującej rebeliantów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)