Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pożar
13.06.2013 20:51

Pożar pustoszy Kolorado. Wielka ewakuacja

Ogień zniszczył kilkaset domów, a kilkadziesiąt tysięcy osób zmusił do ewakuacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nic Walker / Rex Features/East News)

Groźny pożar wybuchł we wtorek na północno-wschodnich przedmieściach Colorado Springs – drugiego co do wielkości miasta stanu Kolorado.

Według lokalnej policji ogień zniszczył 300 domów, czyli więcej niż ubiegłoroczny pożar Waldo Canyon. 38 tys. osób musiało opuścić swoje domy. Na razie nie ma ofiar śmiertelnych ani rannych. Jedna osoba została uznana za zaginioną.

Pożar objął obszar 6 tys. hektarów. Strażacy jak dotąd nie mogą sobie poradzić z ogniem. Przyczyną jest silny i zmienny wiatr.

Kilkadziesiąt kilometrów na południe od Colorado Springs płoną dwa inne, mniej groźne pożary. Gubernator Kolorado John Hickenlooper ogłosił stan nadzwyczajny.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożary lasów dotarły do największego miasta Już siedem tysięcy osób musiało opuścić swe domy. Pożary szaleją od soboty po uderzeniu pioruna.
Tysiące uciekają przed ogniem. Ewakuacja W pobliżu miasta Colorado Springs spłonęło już blisko 100 domów. Konieczna była też ewakuacja zakładu karnego.
Pożar motelu w USA. Zginęli strażacy W gaszeniu ognia uczestniczyło 150 strażaków. Pożar udało się opanować po około dwóch godzinach.
Tagi: pożar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz