Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożary zmusiły Rosję do wstrzymania eksportu zboża

0
Podziel się:

Czasowe embargo dotyczy też innych artykułów rolnych.

Pożary zmusiły Rosję do wstrzymania eksportu zboża
(PAP/EPA)

*fot: PAP/EPA_ _fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pozary;w;rosji,galeria,4061,0.html)Rosja wprowadzi czasowe embargo na eksport zboża i innych artykułów rolnych z powodu spadku zbiorów, spowodowanego suszą i pożarami - powiedział premier Władimir Putin. *

_ - Z uwagi na anormalnie wysokie temperatury i suszę uważam za celowe wprowadzenie czasowego zakazu eksportu zboża i innych produktów rolnych _ - oznajmił rozpoczynając posiedzenie prezydium rządu.

Putin podkreślił, że _ nie można dopuścić do wzrostu wewnętrznych cen, a także należy chronić pogłowie bydła _.

Oprócz pożarów w rolnictwie wystąpił jeszcze jeden problem - susza.

_ - Omówiliśmy kwestie pomocy producentom rolnym, a także rozdział zboża z funduszu interwencyjnego _ - podał rosyjski premier. Poinformował też, że z uwagi na skomplikowaną sytuację podjęto decyzję o rozdziale zboża bez pośrednictwa giełd, a na zamówienie regionów.

Jak pisze AFP, rząd ocenia, że tegoroczne zbiory w Rosji osiągną 70-75 mln ton zboża, wobec corocznych zbiorów rzędu 90 mln ton. Światowe ceny zboża wzrosły w lipcu prawie o 40 procent. Rosja jest jednym z największych światowych eksporterów zbóż.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)