Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bankructwo grecji
12.11.2012 06:58

Pożyczka dla Aten? Dyskusja tak, decyzje nie

Władze w Atenach alarmują, że 16. listopada zabraknie im pieniędzy w budżecie i będą zmuszone ogłosić bankructwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Ministrowie finansów strefy euro spotykają się w Brukseli, by omówić między innymi sytuację finansową Grecji. Władze w Atenach alarmują, że 16. listopada zabraknie im pieniędzy w budżecie i będą zmuszone ogłosić bankructwo.Grecja czeka na kolejną transzę pożyczki o wartości 31 i pół miliarda euro. *

By ją otrzymać, parlament w nocy uchwalił budżet oszczędnościowy na przyszły rok, a kilka dni temu radykalny pakiet cięć wydatków na 13 i pół miliarda euro do 2014 roku. Jednak to nie wystarczy, by uzyskać zielone światło dla uruchomienia pożyczki.

Komisarz do spraw gospodarczych Olli Rehn mówił przed kilkoma dniami, że eurogrupa musi poczekać jeszcze na raport międzynarodowych ekspertów, czy Grecja wprowadza oszczędności zgodnie z obietnicami.

-_ Potrzebna jest też jeszcze analiza, czy są szanse na trwałą redukcję zadłużenia do poziomu spłacalnego przez Grecję. Pracujemy nad tym w dobrym duchu z Trojką i greckim rządem. Mam nadzieję, że zakończymy prace w najbliższych dniach _ - dodał unijny komisarz.

Przekazanie pożyczki może nie nastąpić przed 16.listopada, kiedy Grecji kończą się pieniądze, ale unijni dyplomaci zapewniają, że możliwe jest przesunięcie terminu spłaty pożyczek zaciągniętych przez władze w Atenach.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Grecja nie zbankrutuje _. Niemcy obiecują pomoc Niemiecki minister finansów odniósł się także do spekulacji na temat wyjścia Grecji ze strefy euro.
Ważą się ich losy. Mogą nie dostać miliardów W Atenach rozpoczęło się spotkanie europejskich ekspertów dotyczące przyznania Grecji kolejnej transzy pożyczki.
Neonaziści rozdawali dziś mleko i ziemniaki W kolejce po darmową żywność ustawiło się kilkaset osób. Ubrani na czarno partyjni wolontariusze rozdawali oczekującym mleko, makaron, ziemniaki i olej z oliwek.
Tagi: bankructwo grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz