Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Znasz niemiecki? Możesz przebierać w ofertach

15
Podziel się:

Pracownicy zgodnie twierdzą, że językiem obcym pierwszej potrzeby jest angielski. Coraz więcej pracodawców pierwszeństwo przyznaje jednak językowi niemieckiemu - donosi "Puls Biznesu".

Znasz niemiecki? Możesz przebierać w ofertach
(StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)

Jak czytamy w gazecie, do Polski spływa coraz więcej zleceń, których realizacja zależy od komunikowania się w języku niemieckim. W 2015 roku bilateralne obroty handlowe między Polską, a Niemcami sięgnęły rekordowych 88,5 mld euro. Jeśli ktoś więc chciałby zwiększyć swoje szanse w biznesie i na rynku pracy, powinien rozważyć inwestycję w kurs lub konwersacje z wysokiej klasy germanistą.

Mówiący po niemiecku mogą liczyć na dobre pensje. Mediana zarobków specjalistów z zaawansowaną znajomością tego języka to 5,4 tys. złotych brutto. Częstym dodatkiem do wynagrodzenia są tak zwane bonusy językowe - zazwyczaj 800-1000 złotych podwyżki. Można też liczyć na szkolenia i uczestnictwo w międzynarodowych przedsięwzięciach.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Oletka
8 lat temu
Faktycznie widać, że niemiecki na rynku pracy jest teraz bardzo pożądany i sama znajomość angielskiego to w dzisiejszej rzeczywistości jednak trochę za mało, dlatego ja teraz zapisałam się na kurs z niemieckiego i mam nadzieję, że szybko zobaczę pozytywne rezultaty, póki co w lincolnie faktycznie widać, że lektorzy w swoją pracę wkładają wiele serca i mam nadzieję, że uda mi się wyciągnąć z tego jak najwięcej dla siebie
kobuz#
8 lat temu
Wszędzie tam gdzie język polski nie jest językiem popularnym na zachodzie powinno się przynajmniej nauczyć języka tubylców, nie tylko angielski, czy niemiecki. Pamiętam , ze decyzje nauki języka tubylców rozpocząłem natychmiast po decyzji pozostania w tym kraju. Dzięki nauce języka, nostryfikowałem mój dyplom z Polski w obcym języku i dostałem dobrze płatną, adekwatna do mojego wykształcenia prace fizyka budowlanego w instytucie certyfikacji materiałów i elementów budowlanych, gdzie po 29 latach pracy poszedłem na emeryturę. Podobnie zrobiła moja zona. Nostryfikowała dyplom magisterski pielęgniarstwa z Polski i objęła aż do emerytury posadę siostry przełożonej i kierowniczki służby pielęgniarskiej w tutejszej placówce zdrowotnej. Fakt znajomości języka poprawia stosunki międzyludzkie z narodem tubylczym, zwiększa się zaufanie i jest dowodem szacunku dla mowy obcej. To pozwala na szybsza asymilacje, poznanie kultury i zwyczajów, uczy tolerancyjności, ułatwia wiele rzecz zrozumieć i wyciągać prawidłowe wnioski. Logiczna koleją rzeczy, było jeszcze w latach 80 przed nostryfikacjami, nauki języka, przyjęcie obywatelstwa kraju, który daje obywatelowi nie tylko poczucie bezpieczeństwa i spokoju, ale jest niezawodnym gwarantem demokracji.
Bary
8 lat temu
Ciekawe gdzie tak chcą dawać kasę dopiero co starałem się o pracę po studiach dwa języki zarobki oferowane to 2000zł lub trochę ponad.I to we Wrocławiu.Oczywiście poszukują dużo ale płacić nie chcą.Wkrótce albo Niemcy albo kraj anglo będzie miał ze mnie pracownika.
Leon Z
8 lat temu
Ale na wszelki wypadek juz zacznij uczyć się arabskiego.
optymista
8 lat temu
Sądząc z ze starej wersji money gdzie publikowano ip i z niektórych tematów gdzie 3/4 wpisów zaczynało się "będę głosował na AfD", to niemiecki na forum wp ma się całkiem nieźle i wyprzedza nawet surżyk.