Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
31.07.2013 10:56

Praca w niemieckich urzędach. "To skandal"

W niemieckiej administracji aż trzy czwarte umów jest zawierane na czas określony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Goodluz/iStockphoto)

Rząd Niemiec, który chce aby firmy częściej przyjmowały pracowników na czas nieokreślony sam zatrudnia młodych ludzi głównie na umowy czasowe - donosi dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _. Przedstawiciele opozycji mówią o skandalu.

Jeszcze na początku lipca kanclerz Angela Merkel przekonywała, że nie można pozwolić na wzrost liczby umów zawieranych na czas określony. Szefowa rządu zgadzała się wówczas z opiniami pracowników, którzy skarżyli się, że taka forma zatrudnienia nie daje młodym ludziom poczucia bezpieczeństwa. Po dwóch albo trzech latach mogą bowiem zostać bez pracy.

Teraz okazuje się, że zatrudnianie na czas określony jest popularne nie tylko w prywatnych firmach, ale jest także specjalnością rządowej administracji. Z informacji ujawnionych przez dziennikarzy wynika, że w ubiegłym roku w ministerstwach i podległych im urzędach niemal trzy czwarte umów o pracę zawarto na czas określony.

Przedstawiciele opozycyjnej Partii Zielonych nazywają tę sytuację skandalem. _ Rząd robi wszystko, żeby generacja praktykantów nie zniknęła _ - ocenia _ Sueddeutsche Zeitung _.

Czytaj więcej w Money.pl
Wywiad partnerem USA. Merkel nie wiedziała? Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) uważa niemieckie służby za partnerów kluczowych w procesie wymiany informacji.
Niemieckie firmy wykorzystywały Polaków Prokuratura w Duesseldorfie prowadzi śledztwo w sprawie wykorzystywania przez niemieckie firmy pracowników z Polski i Rumunii jako taniej siły roboczej w branży mięsnej.
Turcja grozi Merkel: "To nie byle jaki kraj" - _ Mam nadzieję, że Angela Merkel naprawi błąd, który popełniła lub będzie konieczna odpowiedź _ - zapowiedział turecki minister ds. europejskich.
Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz